جی پلاس؛

قانون های خاص فوتبال که شاید ندانید| قسمت دوازدهم: زیورآلات قدغن!

فوتبال در کنار قوانین عام و معروف خود، قانون هایی عجیب و کمتر شنیده شده هم دارد. ما قصد داریم در چند گزارش، به معرفی قانون های خاص فوتبال بپردازیم.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ هواداران فوتبال با قانون های معروف و شناخته شده این رشته ورزشی کاملا آشنا هستند. احتمالا دیگر مسائلی چون آفساید، هند و خطای پنالتی مفاهیم پیچیده ای برای آن ها نباشد. اما قوانین کمتر شناخته شده فوتبال چطور؟ قوانینی که شاید افراطی ترین هواداران فوتبال هم کمتر درباره آن بدانند. 

یکی از این قانون های خاص و جالب، ممنوعیت استفاده از زیورآلات در حین مسابقه فوتبال است. بازیکنان فوتبال نمی توانند از هیچ نوع از زیورآلات شامل گردن بند، دست بند، گوشواره، حلقه و سایر وسایل تزئینی استفاده کنند. دلیل اصلی وضع چنین قانونی، حفاظت از سلامتی و امنیت بازیکنان درون زمین است چرا که استفاده از این وسایل می تواند منجر به آسیب رسیدن به بازیکنی که خود از این وسایل استفاده می کند و یا سایر بازیکنان شود.

به عنوان مثال، گردنبند می تواند منجر به بریدگی گردن بازیکن شود و یا استفاده از حلقه می تواند به شکلی ناخواسته باعث ایجاد خراش روی بازیکن حریف گردد. به همین سبب، داوران ضمن بازرسی قبل از شروع مسابقه، این مورد را چک می کنند تا اتفاقی خلاف مقررات در زمین بازی نیفتد. 

دیدگاه تان را بنویسید