کنفرانس خبری سرمربی پرسپولیس پیش از دربی

گل محمدی:مطمئنم کنار زمین اتفاقی نمی‌افتد/استقلال رقیب مستقیم ماست

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی مقابل استقلال ابراز امیدواری کرد که بازی جذابی در پیش باشد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل استقلال در صد و دومین دربی پایتخت گفت: شهرآورد همیشه حساس است. قبل از اینکه درباره بازی صحبت کنم جا دارد یادی از پیشکسوتان کنیم که برای هر دو تیم و هوادارانش خاطرات خوبی ساختند و رکوردداران شهرآورد هستند. بازی برای مردم و طرفداران دو تیم حساس است و یکی از شهرآورد های مهم جهان است. خوشحالیم در این بازی شرکت می‌کنیم.

او ادامه داد: تیمی که بتواند در این بازی تمرکز خوب داشته باشد، می‌تواند برنده شود. باید فرصت طلب باشیم و از موقعیت‌ها خوب استفاده کنیم. با توجه به اینکه هر دو تیم مربیان و بازیکنان خوبی دارند، باید شاهد یک بازی خوب و جذاب باشیم. امیدوارم بازی به سمتی پیش برود که بحث‌های فنی بیشتر باشد و برای هواداران هم جذاب باشد که در این هوای آلوده بازی را نگاه می‌کنند. از مسئولانی که برای هوای پاک تهران دست اندرکار هستند بگویم که شرایط سختی است. صبح دخترم را به مدرسه رساندم و خودم از او خجالت کشیدم. هوای خوبی برای نفس کشیدن نیست. این صحبت‌های من بازتاب دارد و امیدوارم به گوش مسئولان برسد که درباره هوای پاک تهران یک تصمیم خوب بگیرند. امیدوارم بازی خوبی برای هواداران دو تیم باشد و همه از دیدن آن لذت ببرند.

گل‌محمدی درباره نگرانی هواداران پرسپولیس از حواشی نیمکت استقلال گفت: مطمئن هستم که کنار زمین اتفاق خاصی نمی‌افتد و ذهنم را درگیر این مسائل نمی‌کنم چون هواداران حضور دارند و خیلی صدا در زمین به گوش نمی‌رسد. فکر نمی‌کنم مشکل خاصی داشته باشیم. امیدوارم بازی به سمتی برود که شاهد یک بازی فنی از هر دو تیم باشیم.

او درباره اینکه بازیکنان دو تیم در بازی قبلی با یکدیگر ارتباط خوبی نداشتند، گفت: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. آن بازی هم تصمیم گرفتند با ما دست ندهند. برای ساپینتو و تیم استقلال احترام قائل هستم که تیمی ریشه دار و قابل احترام است. همیشه مقابل استقلال بازی‌های جذاب و خوبی داشتم؛ چیزی که در نهایت می‌ماند همین احترام و نگه داشتن حرمت است.

سرمربی پرسپولیس درباره احتمال استفاده از سیستم VAR در داربی گفت: نمی‌دانم، هنوز قطعی نیست و امیدوارم این اتفاق بیفتد. حساسیت نسبت به داوری در این هفته‌ها شاید زیاد باشد. چه بهتر که بازی فردا با VAR باشد و پیش درآمدی باشد که از این تکنولوژی در ایران استفاده کنیم.

گل محمدی درباره برنامه پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی استقلال عنوان کرد: روی این موضوع کار کردیم و به بچه‌ها گوشزد کرده‌ایم که از نظر میانگین قدی تیم خوبی هستند. اگر متمرکز باشیم و خطاهای بی‌مورد نداشته باشیم جلوی این اتفاق را می‌گیریم. امروز هم یک تمرین مهم داریم که روی ضربات ایستگاهی کار خواهیم کرد.

سرمربی پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت امید عالیشاه هم عنوان کرد: متاسفانه به مصدومیت بدی دچار شد که حدود دو هفته مشکل داشت و نتوانست به تیم کمک کند اما از هفته قبل تمرینات خوبی با تیم داشت که به نظرم می‌تواند به تیم کمک کند. باید ببینیم شرایط چطور است. آمادگی خوبی دارد و مشکلی درباره مصدومیت ندارد.

گل‌محمدی درباره حضور زنان در داربی ۱۰۲ گفت: از این موضوع خوشحالیم و خوب است که در شهرآورد این اتفاق می‌افتد. هر جایی که خانم ها حضور داشتند احترام بیشتری وجود داشته و امیدوارم شعارهایی که فردا داده می‌شود نسبت به قبل تغییر داشته باشد.

در ادامه خبرنگاری از سرمربی پرسپولیس پرسید که در بازی قبلی با هوادار شعارهای خوبی داده نشد، شما از هواداران بخواهید که این الفاظ زشت روی سکوها را تکرار نکنند. گل‌محمدی در پاسخ گفت: همیشه دوست داریم که در هر بازی احترام‌ها حفظ شود؛ چه از طرف بازیکنان و مربیان به هواداران و چه برعکس. این خواسته همه ماست و دوست داریم که هیچ الفاظ بدی در استادیوم شنیده نشود. به نظرم حضور بانوان جلوی این اتفاقات را می‌گیرد.

«قهرمان فصل از دل بازی‌های بزرگ بیرون می‌آید، شما این را چطور ارزیابی می‌کنید؟» سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال اظهار کرد: طبیعی است چون استقلال رقیب مستقیم ما در جدول است. گرفتن سه امتیاز ارزش بیشتری دارد و سبقت خوبی می‌توانیم بگیریم یا امتیازات را نزدیک کنیم. در همه جدول‌ها این اتفاق می‌افتد که سه امتیاز بازی تیم‌های بالای جدول بیشتر از سه امتیاز ارزش دارد.

گل‌محمدی در مورد اشاره به عدم رعایت سقف قرارداد بازیکنان استقلال گفت: ما یک بازی حساس داریم و در هر صورت دوستانی که در کمیته انضباطی هستند قطعا به نظرم این اتفاق خواهد افتاد و قطعا موارد را بررسی می‌کنند. یک قانون گذاشته شده که همه موظف به انجام آن هستند. نمی‌گویم ما فقط سقف را رعایت کردیم اما چند تیم هستند که این سقف را رعایت نکردند و هر چه رای زودتر صادر شود به سود فوتبال است.

گل محمدی درباره اینکه رای استقلال دو ماه است که صادر نشده، گفت: ذهنم را زیاد درگیر این مسائل نمی‌کنم اما امیدوارم که بررسی شود. بازی مهمی داریم و باید از نظر ذهنی روی این بازی متمرکز باشیم. باشگاه این موضوع را پیگیری می‌کند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که پرسپولیس فردا چطور بازی خواهد کرد؟، گفت: فردا فقط باید به سه امتیاز فکر کنیم و هدف ما بردن است. چون شرایط جدولی ایجاب می‌کند که در این بازی برنده شویم. تمام تلاشمان را برای برد انجام می‌دهیم.

در پایان خبرنگاری به گل‌محمدی گفت که در بازی با هوادار، شعار هواداران پرسپولیس خطاب به مهدی هاشمی‌نسب بود و شما چون در اوج هاشمی‌نسب در پرسپولیس بودید، به نظر می‌رسد فردا چالشی وجود داشته باشد، چه توصیه‌ای برای هواداران در این مورد دارید؟ گل‌محمدی عنوان کرد: امیدوارم همه چیز به سمتی برود که احترام‌ها سر جای خودش باشد و شاید خیلی از اتفاقاتی که در بحث هواداری می‌افتد خودمان مقصر باشیم. امیدوارم رفتاری داشته باشیم که در نهایت باعث این شود که بازی با خیر و خوشی تمام شود.

دیدگاه تان را بنویسید