روی ماتا:

استقلال خون ساپینتو را دارد و تا زمانی که نفس داشته باشد می‌جنگد

مربی تیم فوتبال استقلال گفت: در همان دقایق ابتدایی می‌توانستیم به گل‌گهر گل بزنیم.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، روی ماتا مربی تیم استقلال پس از برتری 2 بر یک تیمش مقابل گل‌گهر در نشست خبری اظهار داشت: بازی خیلی خیلی خوبی را انجام دادیم. بازیکنان ما با تمام وجود به بازی رفتند و خیلی خوب بازی کردند. می‌توانستیم در همان دقایق اول هم گل بزنیم که متأسفانه این اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: گل‌گهری‌ها یک بار به دروازه ما نزدیک شدند و با عدم تمرکز بازیکنان ما هم به گل رسیدند. بعد از آنهم فقط دنبال دفاع بودند که از اول بازی برای آن به زمین آمده بودند. ما در ادامه بازی نشان دادیم که تیم خوب و باکیفیتی هستیم.

مربی تیم فوتبال استقلال افزود: تعویض‌هایی که انجام دادیم به این دلیل نبود که بازیکنان درون زمین بد بازی کردند، ما می‌خواستیم استراتژی جدیدی را پیاده کنیم و کم هم نیاوردیم، چون ایمان داشتیم که خواهیم برد. ما هیچ وقت نایستادیم و جنگیدیم، چون این تیم خون مربی‌مان (ساپینتو) را دارد. ما جنگجو هستیم و هیچ وقت هم تسلیم نمی‌شویم و تا زمانی که نفس بکشیم همیشه می‌جنگیم. این موضوع هم به خاطر این است که ما امروز مستحق برد بودیم، فقط لایق این نبودیم که گل بخوریم. ما 17 فرصت گلزنی داشتیم در مقابل حریف دو یا سه موقعیت گل داشت. از این شرایط خیلی خوشحال هستیم. یک تشکر ویژه هم از هواداران‌مان دارم که همیشه از ما و سرمربی‌مان حمایت می‌کنند و امروز ما را به جنگیدن تشویق کردند.

ماتا خاطرنشان کرد: من می‌خواهم شما (خبرنگاران) نظرتان را درباره پنالتی در نیمه اول بنویسید. بازیکن گل‌گهر در داخل 18 قدم بود، چرا داور پنالتی نگرفت؟! شاید او ندیده است. به همین خاطر است که می‌خواهیم VAR بیاید. ما یک هفته خیلی خوب را گذراندیم و می‌توانیم از این بهتر باشیم. باید به داوران هم کمک کنیم از این بهتر عمل کنند. من همیشه با داوران چهارم صحبت می‌کنم. داور نباید پنج دقیقه اضافه می‌گرفت. بازیکنان حریف از شروع نیمه دوم می‌خواستند بازی را نگه دارند، در صورتی که ما موقعیت ایجاد می‌کردیم، ولی بازیکنان گل‌گهر دوست داشتند بازی را نگه دارند و داور باید بیشتر از پنج دقیقه وقت تلف شده می‌گرفت.

وی در واکنش به این موضوع استقلال موقعیت‌های زیادی را در بازی‌هایش خلق می‌کند که استفاده نمی‌کند و در دقایق پایانی بازیکنان این تیم با اضطراب بازی می‌کنند، گفت: شما راست می‌گویید ما باید گل بزنیم و اگر اول بازی هم به گل برسیم بازی خیلی راحت‌تر می‌شود. بازیکنان می‌خواهند که همان دقایق اول گل بزنند و ما زیاد روی این موضوع کار می‌کنیم. ما با بازیکنان به لحاظ تکنیکی و تاکتیکی و حتی روحی و روانی کار می‌کنیم. ما روی قدرتمندی بازیکنان هم کار می‌کنیم، ولی فوتبال است و اگر امروز ما بازی را نمی‌بردیم، واقعاً عادلانه نبود.

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید