گزارش جی پلاس؛

جنجال های جهان ورزش| آدامز، کاپیتانی که ۱۲ سال به الکل اعتیاد داشت

مدافع برجسته تیم ملی انگلیس و آرسنال در زندگی شخصی اش مشکلات فراوانی داشت که اعتیاد به الکل یکی از آن ها بود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تونی آدامز یکی از اسطوره های باشگاه آرسنال و تیم ملی انگلیس در دهه ۹۰ بود که تمام دوران ورزشی اش را در توپچی ها گذراند. مدافع انگلیسی موفقیت های زیادی را به دست آورد اما در زندگی شخصی اش مشکلات فراوانی داشت. او بیش از ۱۰ سال  بی وقفه مشروبات الکلی نوشید که موجب شد آسیب زیادی ببیند و بارها به خودکشی فکر کند.

اعتیاد به الکل و مواد مخدر

آدامز از ۱۷ سالگی مصرف مشروبات الکلی را شروع کرد. او از این طریق می خواست بر آسیب دیدگی که در نخستین روزهای دوران حرفه ای اش با آن روبرو شد غلبه کند. کاپیتان سابق آرسنال یک بار در دیدار برابر شفیلد مست در میدان حاضر شد اما با این حال توانست جایزه بهترین بازیکن زمین را به دست آورد. در باشگاه لندنی پیش از حضور آرسن ونگر رسم بود که سه شنبه ها بازیکنان و مربیان به کلوپ شبانه بروند و در آنجا تا جایی که دلشان می خواست الکل می نوشیدند. این شرایط روی اعتیاد آدامز نیز تاثیرگذار بود. مدافع انگلیسی در کنار الکل مواد مخدر هم مصرف می کرد. 

زندان رفتن 

کاپیتان سابق آرسنال در سال ۱۹۹۰ در حالت مستی رانندگی می کرد که به یک دیوار برخورد کرد. او به همین خاطر ۵۷ روز را در زندان چلمسفورد سپری کرد. زمانی که از زندان خارج شد بطری و هویج در دستانش بود که باعث شد به او لقب الاغ بدهند. زندان تغییری در رفتار مدافع انگلیسی ایجاد نکرد و او باز هم به مصرف الکل خود ادامه داد و در حالت مستی رانندگی کرد. 

خودکشی 

آدامز نزدیک به ۱۲ سال بدون وقفه الکل می نوشید. او با این کار می خواست خود را پنهان کند. مدافع انگلیسی پس از مصرف الکل نمی خواست زنده بماند اما نمی دانست چگونه این کار را انجام دهد (خودکشی کند). حضور ونگر تحول عظیمی در آدامز ایجاد کرد و این بازیکن توانست بر اعتیاد خود غلبه کند و اکنون ۲۶ سال است که هوشیار است. او کلینیک خیریه اسپورتینگ چانس را تاسیس کرد تا در این سازمان از ورزشکاران حرفه ای که با مشکلات روحی و اعتیاد روبرو هستند حمایت شود. 

جملات جنجالی 

ستاره پیشین آرسنال پس از بازنشستگی در جهان فوتبال به عنوان مربی به کار خود ادامه داد اما در این حرفه موفق نبود. در آن دوران و پس از آن جملات جنجالی را اظهار کرد.

بازیکنان ختافه 

آدامز در آوریل ۲۰۱۷ هدایت ختافه را بر عهده گرفت و پس از ۷ بازی و هفت شکست برکنار شد. سرمربی انگلیسی در مراسم معارفه اش جمله جنجالی را بر زبان آورد و گفت: "با توجه به تجربه ۴۰ ساله من در فوتبال اولین کاری که انجام خواهم داد این است که با لگد به باسن بازیکنان بزنم."

مسوت اوزیل 

سرمربی انگلیسی چند ماه پس از جدایی از ختافه به شدت نسبت به امضای قرارداد آرسنال با مسوت اوزیل انتقاد کرد و گفت: "زمانی که جک ویلشر را در اختیار داریم خرید اوزیل یک توهین به حساب می آید. ویلشر بازیکن خوبی است. اگر به جای او بودم، در اتاق ونگر را می زدم و به او می گفتم که چرا ۴۰ میلیون پوند برای بازیکنی هزینه کردی که من می توانستم به همان خوبی بازی کنم." 

پپ گواردیولا 

پیش از دیدار حساس هفته گذشته آرسنال و منچسترسیتی که  در مسیر قهرمانی لیگ برتر تاثیر زیادی داشت آدامز به شدت از پپ گواردیولا (سرمربی منچسترسیتی) انتقاد کرد و گفت: "غرور و بی احترامی گواردیولا در دیدار برابر آرسنال ممکن است برایش گران تمام شود." سیتی در آن بازی ۳ بر یک پیروز شد و به صدر جدول بازگشت. 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید