بررسی آماری سه هفته اخیر لیگ

استقلال فقط بهتر از نفت مسجد سلیمان!

آبی پوشان پرمهره پایتخت پس از مسجدسلیمانی ها بدترین آمار را در سه هفته اخیر به ثبت رسانده اند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ استقلال در ال کلاسیکوی فوتبال ایران به سپاهان باخت تا مقابل این تیم اصفهانی دبل شود. باخت شاگردان ساپینتو مقابل طلایی پوشان نه تنها فاصله این تیم با رقیب سنتی در بالای جدول را به 8 امتیاز افزایش داد، بلکه چند رکورد و آمار منفی نیز نصیب آبی ها کرد.

بدون در نظر گرفتن نفت مسجد سلیمان که اوضاع نابسامانی دارد و در 5 هفته اخیر تمام بازی هایش را باخته، استقلال در سه هفته اخیر، ضعیف ترین تیم لیگ از حیث نتیجه گیری بوده است. مدافع عنوان قهرمانی در سه هفته اخیر فقط یک امتیاز کسب کرده که از این نظر بعد از نفت مسجد سلیمان صفر امتیازی ضعیف ترین تیم لیگ بوده است. آبی پوشان در این سه هفته مقابل مس رفسنجان در دیدار خانگی متوقف شدند و سپس دو باخت پیاپی به تراکتور و سپاهان را تجربه کردند.

حتی تیم های ته جدولی مانند نفت آبادان، مس کرمان و پیکان هم در این سه هفته از استقلال بیشتر امتیاز گرفته اند. بهترین آمار در سه هفته اخیر مربوط به پرسپولیس است که هر سه دیدار خود مقابل گل گهر، نساجی و ذوب آهن را برده و 9 امتیاز کامل را به دست آورده است.

با وجود این آمار منفی، سرمربی استقلال هرگز ضعف های تیمش را گردن نمی گیرد و امتیازهای پیاپی از دست رفته را به اشتباه داوران و سایر مسائل حاشیه ای ربط می دهد. اتفاقی که در جا ماندن این تیم از کورس قهرمانی بی تاثیر نبوده است.

اما این تنها آمار منفی استقلال نیست. استقلال که پیش از دو باخت اخیرش، در 35 بازی خارج از خانه فقط دو بار باخته بود، در دو هفته به اندازه کل 35 هفته باخت. رسیدن به رکورد ضعیف میانگین یک گل زده در هر بازی از دیگر نقاط ضعف استقلال است. این در حالی است که استقلال بیش از هر تیم دیگری نیروی هجومی خریداری کرده است و در خط حمله با ترافیک شدیدی روبروست. یامگا، مطهری، قائدی، محبی، بابایی و رمضانی نفرات هجومی استقلال هستند که تاکنون هیچ یک عملکرد خارق العاده ای نداشته اند.

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید