فکری: می بازیم چون سالمیم!

سرمربی سایپا با وجود اذعان به برتری حریف، نسبت به برخی مسائل انتقاد تندی داشت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ سرمربی تیم فوتبال سایپا، پس از شکست ۱-۰ برابر دریا بابل در هفته هجدهم رقابت های دسته اول فوتبال ایران گفت: جا دارد به تیم حریف بابت سه امتیازی که از این بازی گرفته، تبریک بگویم. فکر می‌کنم حق‌مان بود که ببازیم، چون واقعا بازی را جدی نگرفته بودیم. من از روزهای قبل چند بار به بازیکنان تذکر داده بودم که بازی را جدی بگیرند و از روز اول هم گفتم که همه حریفان مقابل ما انگیزه دارند و حتی اگر دست و پایشان هم شکسته باشد، با تمام وجود برابر ما بازی می‌کنند. واقعا امسال این بازیکنان من را اذیت کردند.

فکری درباره اینکه تا ساعتی قبل از برگزاری بازی، محل برگزاری آن مشخص نبود، عنوان کرد: اینها مسائلی است که در فوتبال ما وجود دارد. این برنامگی‌ها هست و هر کسی می‌خواهد به شکلی از میزبانی‌اش سواستفاده کند. فوتبال‌مان را به فضایی می‌بریم که فضای ۵۰ سال قبل فوتبال عربی است و خجالت هم نمی‌کشیم. البته همه چیزمان همین شکلی است و نمی‌شود کاری کرد. ما که می‌خواهیم فوتبال سالم ارائه بدهیم و توپ جمع کن را لب خط بگذاریم و زمین مشخص باشد و حریف با تمرکز بازی کند، بازنده هستیم. خیلی از تیم‌ها این کار را می‌کنند و هیچ برخوردی هم نمی‌شود. کاری هم نباید بکنیم؛ متاسفانه فایده‌ای ندارد.

سرمربی سایپا درباره برگزاری بازی در چمن مصنوعی گفت: چمن مصنوعی مشکلی ایجاد نکرد. بد نبود و خوب بود. ما تمرین کردیم و می‌دانستیم بازی در‌ چمن مصنوعی برگزار می‌شود ولی اینکه رایزنی‌هایی بشود که بخواهند تمرکز حریف را به هم بزنند، ضداخلاقی است. حالا سه امتیاز گرفتند و خوشحال هستند و مبارک‌شان باشد.

فکری درباره تشویق او توسط هواداران بابلی بیان کرد: جا دارد از طرفداران تیم بابل تشکر کنم. بارها گفته‌ام شهر بابل یکی از شهرهای بافرهنگ استان مازندران است و بزرگان زیادی در این شهر هستند؛ بزرگانی که در کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. در سال‌های گذشته اتفاقاتی می‌افتاد که همه اینها را زیر سوال می‌بردند. فوتبال یک ورزش مردانه است و باید در چمن مبارزه کنی و اگر بردی خسته نباشید بگویی و اگر باختی بابت سه امتیاز حریف، به آنها تبریک بگویی. آن کارها قشنگ نبود اما امروز روی سکوها، اتفاق خاصی نیفتاد و به تیم حریف احترام گذاشتند و بردند. مبارک‌شان هم باشند.

فکری درباره داوری مسابقه امروز توضیح داد: داوری در مجموع خوب بود. دست داوران هم بسته است. برای مثال نیروی انتظامی نمی‌آید یا با ۲۰ دقیقه تاخیر می‌آید. اینها مسائلی است که میزبان باید هماهنگ کند. یا توپ جمع‌ کن دور زمین نیست و یک‌باره همه غیب می‌شوند و یا می‌بینیم که حریف در نیمه دوم، دیر به زمین می‌آید و داوران نهایتا می‌توانند گزارش بدهند. اما تیم داوری سه نفره‌ای که قضاوت می‌‌کردند، خوب بودند و جا دارد به آنها خسته نباشید بگویم و تشکر کنم.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید