کشتی گیر 51 ساله آمریکایی در اندیشه حضور در المپیک!

اسطوره کشتی آمریکا در اندیشه بازگشت به تشک در سن 51 سالگی است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ شاید باورش سخت باشد، اما رولان گاردنر، به دنبال آن است تا در المپیک ۲۰۲۴ به روی تشک برود. این کشتی گیر ۵۱ ساله آمریکایی که سابقه قهرمانی در المپیک ۲۰۰۰ و برنز ۲۰۰۴ را دارد، این روزها تمرینات خود را پیگیری می‌کند و قصد دارد به روی تشک برگردد.

عمده تحسین و موفقیت‌های گاردنر به عملکرد خوبش در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی بر می‌گردد که نام او را در کنار اسطوره‌های کشتی آمریکا قرار داد.

او در آن مسابقات موفق شد در فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم، الکساندر کارلین نامدار از روسیه، قهرمان سه دوره المپیک را شکست دهد و به افسانه ۱۳ سال شکست ناپذیری او پایان ببخشد. گاردنر چهار سال بعد در المپیک ۲۰۰۴ هم برنز گرفت و حالا به دنبال آن است تا این بار و در سن ۵۴ سالگی، روی تشک‌‌های پاریس با رقبا سرشاخ شود.

او در گفتگو با TMZ Sports گفت که با هدف شرکت در المپیک ۲۰۲۴ پاریس در حال تمرین است.

گاردنر گفت: من هنوز می خواهم بیشتر به ورزش، یعنی کشتی، ورزشی که دوستش دارم بپردازم. وقتی هدفی مانند کشتی داشته باشید، باعث می شود به فرم بدنی خوبی برسید، بنابراین من مقدار قابل توجهی از وزنم را از دست داده ام و میخواهم دوباره به شرایط نرمال برگردم.

او افزود: خیلی سخت و دردآور است که هر روز تمرین کنی اما برای من سرگرم کننده است که هر روز با این جوان‌ها تمرین کنم.

گاردنر گفت که در تمرینات حدود ۱۵۰ پوند وزن کم کرده است، با این هدف که بتواند نشان دهد “هنوز می تواند با کشتی گیران سطح بالای جهان رقابت کند.”

البته این اولین باری نیست که گاردنر برای بازگشت به المپیک تلاش می کند. او یک دهه قبل، برای حضور در المپیک ۲۰۱۲ تمرین می‌کرد، اما برای حضور‌ در انتخابی آمریکا به وزن قانونی نرسید.

با این وجود برای یک ورزشکار بالای ۵۰ سال بی سابقه نیست که در المپیک شرکت کند، اگرچه اغلب این افراد با این سن و سال، در ورزش هایی شرکت می‌کنند که مانند کشتی سخت و فرسایشی نیستند.

در المپیک توکیو، لورا کرات، ۵۵ ساله، به عنوان عضوی از تیم پرش‌ سوارکاری آمریکا موفق شد با کسب مدال نقره، به مسن‌ترین مدال آور آمریکایی از سال ۱۹۰۴ تبدیل شود‌.

هم چنین اسکار سوهن سوئدی مسن ترین ورزشکاری است که در المپیک شرکت کرده و موفق به کسب مدال شده. او در ۷۲ سالگی به عنوان عضوی از تیم تیراندازی ۱۰۰ متر در بازی های ۱۹۲۰ در استکهلم سوئد نقره گرفت.

در بخش کشتی هم کریس کمبل مسن ترین کشتی گیر آمریکایی است که در بازی های المپیک مدال گرفته است. او در وزن ۹۰- کیلوگرم در ۳۷ سالگی در سال ۹۲ برنز گرفت.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید