هاشمی: رشته‌های ورزشی بر مبنای سابقه و نتایج سازماندهی می‌شوند

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت، رشته‌های ورزشی بر مبنای سابقه حضور و نتایج کسب شده در بازی‌های پیشین، بازی‌های المپیک، مسابقات قهرمانی جهان و مسابقات قهرمانی آسیا سازماندهی می‌شوند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در ستاد بازی‌های آسیایی و پاراسیایی 2022 هانگژو چین، شاخص‌های اعزام به این دو رویداد در حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان تبیین شد. در ابتدای این نشست علی رغبتی مشاور وزیر ورزش و‌ جوانان گزارشی درباره نشست گذشته ارائه و دستورجلسه را تبیین کرد.

سیدمناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در این نشست اظهار داشت: نوزدهمین دوره رقابت‌های بازی‌های آسیایی 2022 به میزبانی شهر گوانگژو چین در 40 رشته ورزشی شامل؛ 61 نوع ورزش و 482 ماده که مقرر بود در روزهای 10 تا 25 سپتامبر مصادف با 19 شهریور تا 3 مهر سال 1401 برگزار شود به دلیل کرونا در چین با تصمیم شورای المپیک آسیا با یک سال تعویق در تاریخ اول تا 16 مهر 1402 برگزار خواهد شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک افزود: با توجه به سیاست‌های ستاد عالی بازی‌های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و پاراآسیایی مبنی بر اعزام کیفی کاروان ورزشی ایران به این دوره از رقابت‌ها و لزوم تعیین شفاف مسیر حضور رشته‌ها در بازی‌های آسیایی هانگژو 2922 برحسب شاخص‌های عمومی و اختصاصی دستورالعمل اعزام به این رویداد تدوین شد.

هاشمی با تأکید بر اینکه کلیه رشته‌های ورزشی اعلام شده توسط کمیته برگزاری بازی‌ها برای شرکت در این این رویداد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند توضیح داد: رشته‌های ورزشی، بر مبنای سابقه حضور و نتایج کسب شده در بازی‌های پیشین، بازی‌های المپیک، مسابقات قهرمانی جهان و مسابقات قهرمانی آسیا، حسب مصوبه ستاد عالی در سه گروه سازماندهی می‌شوند.

وی بیان کرد: گروه یک، رشته‌های مدال‌آوری است که با ظرفیت حداکثری اعزام می‌شوند، گروه دوم، گروه شانس مدال است که در این گروه، رشته‌هایی که در فهرست اعزام قرار دارند، اما تعداد نفرات و موارد مسابقه توسط ستاد عالی تعیین خواهد شد و گروه سوم، رشته‌های هستند که اعزام آنها در قالب گروه‌های یک یا دو‌ منوط به کسب امتیاز ماده پنج این دستورالعمل در مورد این گروه مدنظر قرار خواهد گرفت.

مناف هاشمی در ادامه گفت: شاخص‌های اختصاصی پرداخت برای رشته‌های انفرادی غیررکوردی، رشته‌های انفرادی رکوردی و‌ رشته تیمی پیش‌بینی شده است.

دیدگاه تان را بنویسید