انتقاد گواردیولا از زمان برگزاری جام جهانی و بازی دادن به پزشک منچسترسیتی!

گواردیولا به انتقاد از شرایط برگزاری جام جهانی و فشار زیاد به بازیکنان پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، شاگردان گواردیولا در تیم منچسترسیتی امشب و در جام اتحادیه انگلیس میزبان چلسی خواهند بود و روز یکشنبه هم با برنتفورد بازی خواهند داشت.

گواردیولا گفت: ما جام جهانی دیوانه‌واری خواهیم داشت و بازیکنان نمی‌توانند استراحتی داشته باشند. یک چشم بازیکنان به جام جهانی است. اگر در بازی مقابل برنتفورد مصدوم شوید، چیزی درباره قهرمانی در لیگ برتر انگلیس تغییر نمی کند اما شما جام جهانی را از دست می‌دهید.

او ادامه داد: من مجبور بودم ماه گذشته به بازیکنانم بگویم تمرکز داشته باشید اما این اتفاقی است که دارد می‌افتد. ما شنبه بازی می کنیم و یکشنبه آن‌ها باید با تیم ملی خود باشند.

اگر سیتی بازی امشب برابر چلسی را ببرد، آن‌ها تنها چند روز بعد از فینال جام جهانی در ۱۸ دسامبر باید در دور چهارم جام اتحادیه به میدان برود و پپ نمی داند در این صورت چند بازیکن را در اختیار خواهد داشت.

او به شوخی گفته شاید مجبور شود با تیم فنی و عوامل باشگاه وارد میدان شود. پپ گفت: بهتر است درباره‌اش فکر نکنیم. اگر بازیکنان ملی‌پوش را نداشته باشیم، میدان دادن به بازیکنان آکادمی یا پزشکان تیم هم خوب است.

لیگ برتر در «باکسینگ دی» (۲۶ دسامبر) از سرگرفته خواهد شد و گواردیولا معتقد است این مثال دیگری است که فوتبال انگلیس به باشگاه‌ها کمک نمی‌کند.

گواردیولا گفت: در آلمان، اولین بازی لیگ بعد از جام جهانی ۲۰ ژانویه است و ما ۲۶ دسامبر باید دوباره شروع کنیم. تاثیر کامل این اتفاق برای بازیکنان در ادامه فصل مشخص می‌شود.

روز گذشته نیز «سپ بلاتر» رئیس سابق فیفا گفته بود دادن میزبانی به قطر برای برگزاری جام جهانی «اشتباه» بوده است.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید