«فلیک» هم جام جهانی قطر را محکوم کرد!

سرمربی تیم ملی آلمان هم از برگزاری جام جهانی 2022 به میزبانی قطر انتقاد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در ادامه انتقادات چهره‌های مشهور فوتبالی جهان از برگزاری جام جهانی 2022 به میزبانی قطر، حال نوبت به هانسی فلیک سرمربی تیم ملی آلمان رسید. پیش از این مربی آلمانی، «فیلیپ لام» ستاره نام آشنای سال‌های نه چندان دور تیم ملی ژرمن‌ها هم برگزاری جام جهانی در قطر را به دور از اخلاق و نقض حقوق بشر مطرح کرده بود.

بیلد نوشت: ۱۰۰ روز مانده به شروع جام جهانی، هانسی فلیک در مصاحبه با RND از میزبانی این مسابقات در قطر انتقاد شدیدی کرد. هانسی فلیک نه تنها وضعیت حقوق بشر در این کشور بیابانی بلکه نبود هواداران فوتبالی در آن را محکوم کرد.

هانسی فلیک گفت: من آشنایان زیادی دارم که دوست دارند برای جام جهانی در کنار تیم حضور داشته باشند اما به دلایل مختلف از انجام این پرواز امتناع می ورزند زیرا آنها نمی توانند هزینه های هنگفت را تحمل کنند، زیرا وضعیت برای همجنس گرایان غیرقابل قبول است، زیرا نقض حقوق بشر وجود دارد. فوتبال باید برای همه وجود داشته باشد.

این رویداد از زمان مشخص شدن میزبان آن در سال ۲۰۱۰ بسیار بحث برانگیز بوده است. در سال ۲۰۱۵، فیفا تصمیم گرفت جام جهانی را از تابستان به زمستان منتقل کند، زیرا دمای حدود ۴۰ درجه در ماه های تابستان برای هواداران بسیار سخت است. علاوه بر این، قطر به دلیل نقض حقوق بشر و رفتار با کارگران خارجی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.  

فلیک اعلام کرد که فدراسیون فوتبال آلمان به اطلاع رسانی بازیکنان ملی در مورد وضعیت قطر ادامه خواهد داد و شاید با سایر کشورهای شرکت کننده در جام جهانی نیز تبادل نظر کند. او در پایان گفت: ما قبلاً صحبت‌های زیادی برای اطلاع‌رسانی به تیم داشته‌ایم. دوباره در سپتامبر دور هم جمع می‌شویم و در مورد آنچه که می‌توانیم و می‌خواهیم انجام دهیم تبادل نظر خواهیم کرد.  من فکر می‌کنم این مایه شرمساری است که این مسابقات برای هواداران نخواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید