فرهاد ظریف در گفت وگو با جی پلاس:

عملکرد تیم ملی والیبال رویایی بود/ هفته اول لیگ ملت ها ناامید بودم!

ملی پوش سابق والیبال اعتقاد دارد عملکرد تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها رویایی و یک اتفاق غیرقابل پیش بینی بود.

لینک کوتاه کپی شد

فرهاد ظریف لیبروی اسبق تیم ملی والیبال در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها گفت: می‌توانم بگویم رویایی بود؛ یک اتفاق غیر قابل پیش بینی برای والیبال رخ داد؛ البته نتایج بهتر از این هم داشتیم اما این بار برای ما قدیمی‌ها و مردم خیلی جذاب بود و من خودم به جز هفته اول واقعا از عملکرد تیم لذت بردم. بازیکنان داخل زمین مثل عبادی پور، وادی و اسفندیار باتجربه هستند اما یک سری بازیکن مانند جلوه و توخته به زمان نیاز دارند خصوصا اینکه در پست‌های حساس بازی می‌کنند. اصغر مجرد مصدوم بود که به هر حال می‌توانست ضعف‌ها را برطرف کند؛ دفاع وسط خیلی پست تاثیر گذاری است و نیاز به زمان دارد. امیدوارم زودتر هماهنگ شوند چون ما دفاع خوبی مثل موسوی داشتیم که پر کردن جای او واقعا سخت است و انتظار بیشتری می‌رود.

ظریف با اشاره به هدایت تیم ملی توسط سرمربی ایرانی گفت: این تیمی که کنار بهروز عطایی کار می‌کرد اکثر بازیکنانش از جمله اسفندیار، شریفی و حضرت پور شاگردان او بودند. بازیکنان زیادی هستند که از نوجوانان و جوانان چند سالی با بهروز عطایی بودند که این مسئله کار را برای او راحت کرد. ما حتی مربی بزرگ خارجی جذب کنیم با احساس و فرهنگ ما آشنایی ندارد و فقط مربیگری می‌کند اما وقتی ارتباط دو طرفه باشد نتیجه بهتری دارد چون بازیکنان را می‌شناسد. اگر توجه کنید عطایی در زمین اصلا صحبت نمی‌کرد و فقط با نگاه خواسته‌هایش را انتقال می‌داد اما مربی خارجی تا صحبت‌هایش ترجمه و انتقال داده شود زمان می‌برد. این نگاه کردن در دنیا یک تاکتیک و سیستم است که خودش یک حُسن به حساب می‌آید.

ملی پوش نسل طلایی والیبال ایران در پاسخ به این سوال که آینده این رشته را چطور ارزیابی می‌کند گفت: من قبل از این مسابقات و خصوصا در هفته اول خیلی ناامید بودم و حتی صدنفر کارشناس هم همین احساس را داشتند؛ البته اگر بخواهیم دقت کنیم این تیم در اصل تیم ملی دوم ما بود چون ترکیب اصلی ما از جمله صالحی، مجرد، عابدینی و کاظمی حضور نداشتند و  4 بازیکن از 7 بازیکن مصدوم بودند اما بعد از هفته نخست آنقدر بچه‌ها خوب بودند که مهم ترین رکن یعنی اعتماد به نفس را به دست آوردند که همه چشم‌ها را خیره کردند.

فرهاد ظریف درپایان صحبت‌های خود با بیان اینکه نباید از انتقادهای سازنده ناراحت شد گفت: اگر صحبتی راجع به تیم ملی می‌شود هم تعریف و هم انتقاد هر دو خوب است به شرطی که قصد و نیتی پشت آن نباشد. اگر حرفی زده می‌شود مطمئنا دلشان می‌سوزد چون برای هیچ کس جنبه مادی ندارد بنابراین با انقاد سازنده باید خیلی بهتر برخورد شود. اگر در هفته اول کارشناسان صحبت می‌کردند با قصد و غرض نبود بنابراین این فرهنگ باید جا بیافتد.

دیدگاه تان را بنویسید