گزارش جی پلاس

لحظات جنجالی جهان ورزش| اخراج های پرحاشیه سرمربیان فوتبال

همه سرمربیان جهان فوتبال به خاطر کسب نتایج ضعیف برکنار نمی شوند آن ها ممکن است به خاطر فساد و رسوایی اخراج شوند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، اغلب سرمربیان تیم های فوتبال به دلیل کسب نتایج ضعیف اخراج می شوند. با این حال برخی از آن ها به خاطر مسائل دیگر همچون فساد، آزار جسمی و جنسی، توهین و بی انضباطی مجبور به خداحافظی از تیم خود می شوند. چنین رسوایی هایی ممکن است گاهی به پایان دوران یک مربی ختم شود یا برای چند سال بدون تیم بماند. 

یولن لوپتگی

لحظات جنجالی جهان ورزشتنها دو روز مانده به آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ سرمربی تیم ملی اسپانیا برکنار شد. لوپتگی بدون اعلام به فدراسیون فوتبال کشورش با رئال مادرید برای هدایت این تیم در فصل ۱۹-۲۰۱۸ به توافق رسیده بود. قرار بود این موضوع تا پایان جام جهانی توسط باشگاه مادریدی فاش نشود اما دوازدهم ژوئن رئال در یک بیانیه لوپتگی را سرمربی جدید تیم اعلام کرد. فدراسیون فوتبال اسپانیا هم ساعاتی بعد لوپتگی را اخراج کرد و فرناندو هیرو جانشینش شد. لوپتگی پس از دو سال لاروخا را بدون شکست ترک کرد. 

ریکاردو لاولپه

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی آرژانتینی در سال ۲۰۱۴ هدایت چیواس را بر عهده گرفت و یک پروژه منجسم و هدفمند داشت تا دوباره تیم مکزیکی را به روزهای خوبش برگرداند. با این حال تنها در چهار بازی سرمربی تیم مکزیکی بود. لاولپه به آزار جنسی به بلن کورونادو، پزشک تیم گوادالاخارا متهم شد. به همین خاطر باشگاه چیواس تصمیم به اخراج لاولپه گرفت. 

مارسلینو

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی اسپانیایی در سال ۲۰۱۹ با پیروزی برابر بارسلونا، والنسیا را قهرمان کوپا دل ری کرد. خفاش ها پس از یازده سال یک جام فتح کردند اما مارسلینو به این خاطر اخراج شد. رییس باشگاه از سرمربی اسپانیایی خواسته بود که تنها هدف تیم کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا باشد و به دیگر رقابت ها فکر نکند. والنسیا در پایان فصل در جایگاه چهارم لالیگا قرار گرفت و به لیگ قهرمانان صعود کرد اما رییس باشگاه رفتار مارسلینو که تا پایان برای فتح کوپا دل ری تلاش کرد را نوعی سرپیچی دانست و او را برکنار کرد.

جورج گراهام

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی اسکاتلندی ۹ سال درخشان در آرسنال داشت اما همه چیز را به خاطر دریافت رشوه از دست داد. گراهام پذیرفته بود که ۴۲۵۰۰۰ پوند از رون هوگ دریافت کند تا دو بازیکن معرفی شده توسط ایجنت نروژی به نام های جان جیسن و پال لیدرسن را به تیم خود راه دهد. سرمربی اسکاتلندی به همین خاطر برکنار و همچنین یک سال از مربیگری محروم شد. 

خاویر اگیره

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی مکزیکی زمانی که هدایت رئال ساراگوسا را بر عهده داشت به تقلب (شرطبندی) در یکی از بازی های لالیگا فصل ۱۱-۲۰۱۰ متهم شد‌. آگیره همچنین به دریافت رشوه در زمان حضورش در تیم ملی ژاپن (۲۰۱۵-۲۰۱۴) متهم شد که به خاطر این رسوایی در ماه فوریه اخراج شد. 

کریستف دائوم

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی آلمانی دوران موفقی در بایرلورکوزن داشت که موجب شد هدایت تیم ملی کشورش به او سپرده شود. با این حال دوران مربیگری اش در مانشافت کوتاه بود. او به مصرف کوکائین و شرکت در مهمانی ها با تن فروشان متهم شد. دائوم پس از این که قبول کرد مقصر است از تیم ملی خداحافظی کرد. 

میگل اررا

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی تیم ملی مکزیک به خاطر کتک زدن یک روزنامه نگار از سمت خود برکنار شد. کریستین مارتینولی، گزارشگر مشهور مکزیکی بارها از عملکرد اررا انتقاد کرد. سرمربی تیم ملی از طریق توئیتر به او هشدار داد که این انتقادات را جبران می کند. در فرودگاه فیلادلفیا زمانی که هر دو از جام طلایی به مکزیک برمی گشتند اررا و پسرش، روزنامه نگار مکزیکی را  کتک زدند و این موضوع موجب اخراج سرمربی شد‌.

گلن هادل

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی جنجالی تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه روش های معمولی نداشت و به عنوان مثال در هدایت خود از توصیه های درمانگران استفاده می کرد. هادل در نهایت به خاطر توهین به معلولین برکنار شد. سرمربی بریتانیایی اعلام کرده بود که معلولین کسانی هستند که به خاطر گناه در زندگی گذشته خود مجازات شده اند. 

دلیو روسی

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی ایتالیایی در سال ۲۰۱۲ پس از تساوی ۲ - ۲ فیورنتینا مقابل ناوارو در سری آ مجبور شد با تیم خود خداحافظی کند. او به خاطر کسب نتیجه برکنار نشد بلکه به دلیل رفتاری که در زمین داشت اخراج شد. روسی تصمیم گرفت ادم لیاییچ را تعویض کند و بازیکن صربستانی با خشم سرمربی ایتالیایی را تحسین کرد. روسی که از این حرکت عصبانی شده بود به بازیکن تیم خود ضربه زد و دیگر اعضای کادرفنی مجبور به جدا کردن آن دو نفر شدند.

نوربرت مه‌یر

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی آلمانی زمانی که هدایت دویسبورگ را بر عهده داشت در دیدار مقابل کلن با آلبرت اشترایت، بازیکن حریف بحث کرد. آن دو روبروی هم در حال مشاجره بودند که مه‌یر بر زمین افتاد، انگار که اشترایت به او ضربه زده باشد. بازیکن کلن اخراج شد و بازی ادامه پیدا کرد اما چند روز بعد تصاویر تلویزیونی واقعیت را آشکار کردند. مه‌یر تمارض کرده بود و به خاطر این حرکت تاسف بار از سمتش برکنار شد. 

تامی داکرتی

لحظات جنجالی جهان ورزش

سرمربی بریتانیایی هدایت منچستریونایتد را بر عهده داشت که در سال ۱۹۷۴ به دسته پایین تر سقوط کرده بود. با حضور داکرتی شیاطین سرخ دوباره به سطح اول فوتبال انگلیس برگشتند اما در سال ۱۹۷۷ خیانت سرمربی بریتانیایی فاش شد. او که ازدواج کرده بود با فیزیوتراپ تیم رابطه داشت. این اتفاق منجر به برکناری و طلاقش شد. 

ارنان داریو گومس

لحظات جنجالی جهان ورزش

سرمربی سابق تیم ملی کلمبیا پس از کتک زدن یک زن در یک بار در بوگوتا از سمت خود برکنار شد. گومس عذرخواهی کرد اما آن برای پاک کردن چهره اش کافی نبود. او گفت: "من را کشتند، من مرده ام، من در حال نابود شدن هستم، من خیلی بد هستم. می دانم که اشتباه کرده ام." 

 

دیدگاه تان را بنویسید