پروین: برگشتن کی روش بزرگترین اشتباه است

پیشکسوت پرسپولیس و تیم ملی می گوید از تیم ملی و مربی اش نباید بیش از حد انتقاد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ علی پروین در مورد جلسه امروز پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس با رضا درویش اظهار داشت: رضا درویش ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دعوت کرده بود به همراه طاووسی و تنخواه، مایلی کهن، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسماعیل حاج رحیمی پور که از آمریکا آمده و همبازی ما بود، به جلسه آمدیم. خیلی خوشحال شدیم. حاج رحیمی‌پور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دیدیم، امیدوارم این جمع باز هم دور هم جمع شود.

وی در مورد فعالیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس و خرید 4 بازیکن جدید توضیح داد: تا زمانی که تیم به زمین نیاید نمی‌توانید تشخیص بدهید بازیکنان چه هستند. به نظرم من بازیکنانی که خریده‌اند بد نیستند، امیدوارم به لطف خدا الان که پول دارند بتوانند بازیکنان خوبی بگیرند، تا تیم خوب، قوی، و گردن‌کلفتی درست کنند تا مردم راضی شوند.

اسطوره فوتبال کشورمان در خصوص شرایط فعلی تیم ملی گفت: مردم خیلی انتقاد می‌کنند، اما با یک بازی نمی‌توان گفت مربی بد است و باید او را عوض کنید. تیم ملی در 15 دقیقه ابتدایی بازی با الجزایر و یک ربع آخر بد نبود، اسکوچیچ 14 بازی را برده اما با یک بازی نمی‌شود این همه به او انتقاد کرد. روز گذشته رادیو را گوش می‌کردم و مدام از او انتقاد می‌کردند؟ چرا انتقاد می‌کنید؟ این تیم بازی تدارکاتی ندارد، روزی که به جام جهانی رفتیم گفتم باید حداقل 10 بازی تدارکاتی برگزار کنیم، اما به قطر رفتیم و متاسفانه فقط یک تیم را گیر آوردیم.

پروین اضافه کرد: الجزایر خیلی خوب بازی کرد. به نظر من آنها خوب بازی نکردند، بلکه بچه‌های ما بد بودند، حق هم دارند، زیرا دور هم نبوده و بازی نکرده‌اند. الان باید 6-5 بازی دوستانه انجام بدهیم، حتی لیگ را تعطیل کنید تا تیم ملی 7 بازی دوستانه انجام بدهد. باید مثل همین الجزایر تیمی را بیاوریم که به دفاع ما فشار بیاورد. اسکوچیچ باید بفهمد چه کسی را در خط دفاعی بگذارد یا نگذارد. صلاح نیست با یک بازی این گونه انتقاد شود، ان‌شاءالله تیم ملی ما هم بتواند نتیجه بگیرد.

وی در مورد اینکه از روز گذشته اسامی مختلفی برای جانشینی اسکوچیچ مطرح شده و حتی صحبت از بازگشت کارلوس کی‌روش به میان آمده است، عنوان کرد: به نظر من مربی ایرانی بیاورند، خیلی خوب است، ولی اگر بخواهند خارجی بیاورند بزرگ‌ترین اشتباه را می‌کنند، زیرا اگر مربی خارجی بخواهند بیاورند، تا زمانی که بچه‌ها را بشناسد، 6 ماه زمان می‌خواهد. 

کاپیتان اسبق تیم ملی کشورمان در خصوص  بازگشت کی‌روش، گفت: به نظر من بزرگ‌ترین اشتباه است.

پروین در مورد عملکرد فدراسیون فوتبال در بحث برگزاری بازی‌های دوستانه و آماده‌سازی تیم ملی تصریح کرد: گفتم که فدراسیون کوتاهی می‌کند، باید هر جوری شده و به هر قیمتی که شده بازی تدارکاتی بگذارند. اگر شده پول بدهند تا تیم‌ها را به اینجا بیاورند و با آنها بازی کنند. نظر من این است؛ لیگ را عقب بیندازند. این نظر شخصی است و ممکن است خیلی‌ها بپرند و نسبت به آن جبهه بگیرند، اما باید با تعطیلی لیگ 10 بازی تدارکاتی برای تیم ملی بگذارند. 

در جام جهانی 1978 فقط 16 تیم به جام جهانی می‌رفتند که فقط یک تیم از آسیا صعود می‌کرد. در آن دوره چهارم شدیم و پس از آن هم هر دوره به جام جهانی رفتیم باز هم چهارم شدیم. کاری کنید که دل ما خوش باشد و نگوییم که فقط به جام جهانی رفتیم. بیایید کاری کنیم حداقل یک پله بالا برویم و بعد اوت شویم، اما متأسفانه این کار را نمی‌کنیم و کوتاهی می‌کنیم. 

اسطوره فوتبال کشورمان درباره اینکه از نسل فعلی به عنوان باظرفیت‌ترین نسل‌ فوتبال ملی یاد می‌شود، گفت: این نظر را قبول ندارم، بازیکنانی در این مملکت بوده‌اند که خیلی از نفرات فعلی بهتر بودند. چنین اعتقادی ندارم. 

هافبک اسبق و سرمربی اسبق پرسپولیس در خصوص آمار پایین گلزنی فصل گذشته در لیگ برتر توضیح داد: همه مربیان از ترس عوض شدن دنبال این هستند که گل نخورند، می‌خواهند یک بر صفر ببرند یا مساوی کنند. مربی می‌داند اگر دو سه باخت بیاورد، عوض می‌شود. از این موضوع می‌ترسد. هیات مدیره و مدیرعامل هم نمی‌توانند تصمیم بگیرند بلکه مردم برای تیم تصمیم می‌گیرند. هر تیمی می‌بازند مردم تصمیم گرفته و از آن بالا حیا کن رها کن شروع می‌شود، به همین خاطر مربیان سعی می‌کنند گل نخورند و همه بازی‌ها یک بر صفر جلو می‌رود.

 

دیدگاه تان را بنویسید