گرایی باخت اما فینالیست شد!/ ۲ طلا و 1 برنز در انتظار فرنگی‌ کاران

فرنگی کاران ایران شانس کسب دو طلا و یک مدال برنز در تورنمنت قراقستان را دارند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در ادامه مسابقات کشتی فرنگی جام "بولات تورلیخانوف" که به میزبانی قزاقستان در حال پیگیری است، دو کشتی گیر ایران به فینال اوزان خود راه یافته‌اند و یک نماینده تیم ملی نیز در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز تلاش خواهد کرد. از نکات قابل توجه مسابقات امروز صعود گرایی به فینال رقابت‌ها با وجود شکست برابر نماینده میزبان بود. با توجه به جدول مسابقات، گرایی مجددا شانس رسیدن به فینال را به دست آورده و از آن استفاده کرد.

در جریان رقابتهای روز پایانی کشتی فرنگی جام بولات تورلیخانوف در آلماتی قزاقستان به عنوان یکی از ۴ تورنمنت موثر در رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان، محمدرضا گرایی در ۷۲، محمدرضا مختاری در ۷۷ و پژمان پشتام در وزن ۸۷ کیلوگرم برابر رقبای خود به میدان رفتند.

در وزن ۷۲ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی‌گیر، در دو گروه ۴ و ۳ نفره به صورت دوره‌ای برگزار شد، محمدرضا گرایی دارنده مدال های طلای جهان و المپیک در سال ۲۰۲۱، در دور اول با نتیجه ۴ بر ۳ و ضربه فنی آزات سادیکوف از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با توجه به عدم حضور شهروز اوچیلوف از تاجیکستان به پیروزی رسید. گرایی اما در دور سوم ناباورانه مقابل میرژان شرماخانبت دارنده مدال برنز ۲۰۱۸ جهان و طلای آسیا ۲۰۲۱ در وزن ۶۷ کیلوگرم از قزاقستان با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب شد و به عنوان نفر دوم این وزن به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

البته گرایی در این مرحله به مصاف محمود بخشیلوف از ازبکستان رفت و با برتری ۹ بر صفر راهی دیدار فینال شد. گرایی در فینال دوباره با شرماخانبت قزاق مسابقه می‌دهد و فرصت دارد تا باخت در مرحله گروهی را جبران کند. چون ۷ نفر در این وزن حضور داشتند، کشتی گیران در دو گروه مسابقه دادند و نفرات اول و دوم هر دو گروه به صورت ضربدری در نیمه نهایی با هم مسابقه دادند.

در وزن ۷۷ کیلوگرم، محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۱ دلشاد امانگلدیف از ازبکستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۲ از سد تمرلان شادوکایف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله مقابل دمیو ژادرایف از قزاقستان با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. 

در وزن ۸۲ کیلوگرم پژمان پشتام پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۴ از سد کالیدین آسیکیف از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۱ شامیل باتیروف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. پشتام عصر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف برنده کشتی گیران قرقیزستان و گرجستان می رود. 

فرنگی کاران ایران در روز نخست این رقاببت ها صاحب ۳ طلا، ۳ نقره و یک برنز شدند.

 

دیدگاه تان را بنویسید