بازی‌های آسیایی 2022 یک سال به تعویق افتاد!

طبق اعلام شورای المپیک آسیا، بازی‌های آسیایی 2022 یک سال به تعویق افتاد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، طبق اعلام رسانه دولتی چین (استار) شورای المپیک آسیا تصمیم به تعویق انداختن بازی‌های آسیایی 2022 در هانگژو گرفت. این مسابقات قرار بود ماه سپتامبر برگزار شود که با این اوصاف به یکک سال دیگر موکول شد. دلیل اصلی این تصمیم نیز مشخص نیست.

امروز جلسه شورای المپیک آسیا در ازبکستان برگزار شد. در بیانیه ای که در وب سایت رسمی بازی‌ها منتشر شد، آمده است: شورای المپیک آسیا اعلام کرد که نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی که قرار بود از ۱۰ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ (19 شهریور تا 3 مهر) در هانگژو چین برگزار شود، به تعویق افتاد.

در این بیانیه آمده است که تاریخ‌های جدید مسابقات در آینده اعلام خواهد شد. هیچ دلیل رسمی برای لغو بازی‌های آسیایی ارائه نشده است، اما این اعلام در حالی است که چین شرایط سختی را به خاطر شیوع کرونا تجربه می‌کند.

افزایش موارد کرونا در چین احتمال به تعویق افتادن بازی‌ها را افزایش داده بود و در نهایت این تصمیم گرفته شد. البته برخی منابع خبری معتقدند چین به دلایل دیگری این مسابقات را لغو کرد.

راندیر سینگ رئیس موقت شورای المپیک آسیا روز جمعه به رویترز گفت: بازی‌های آسیایی که قرار بود در ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۱) در شهر هانگژو چین برگزار شود، به دلیل کرونا تا سال ۲۰۲۳ به تعویق افتاد. به این ترتیب نام و عنوان این رقابت‌ها بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ خواهد بود که با یک سال تاخیر در سال ۲۰۲۳ برگزار می‌شود. 

دیدگاه تان را بنویسید