گزارش جی پلاس از هفته چهاردهم لیگ برتر

استقلال به قهرمانی نیم‌فصل نزدیک شد/ سپاهان به پرسپولیس رسید+عکس و ویدیوی گل‌ها/ جدول

دیدار استقلال و مس رفسنجان با برتری 3 بر 2 شاگردان فرهاد مجیدی خاتمه یافت.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، استقلال و مس رفسنجان امروز (شنبه) در چارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر یک به سود استقلال به پایان رسید.

در این دیدار یامگا در دقیقه ۹ و ۶۰ و امین قاسمی‌نژاد در دقیقه ۸۷ برای استقلال و منشا در دقیقه ۳۴ و محمدرضا سلیمانی در دقیقه ۹۱ برای مس گل‌زنی کردند. با این نتیجه استقلال ۳۲ امتیازی شد و با تثبیت جایگاهش در صدر جدول رده‌بندی، فاصله‌اش با تیم دوم یعنی پرسپولیس که این هفته مقابل تیم قعر جدولی شهر خودرو متوقف شده بود را به سه امتیاز رساند. مس رفسنجان هم با ۲۲ امتیاز در رده پنجم قرار گرفت.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، مهدی مهدی‌پور، کوین یامگا، زبیر نیک‌نفس (آرش رضاوند، دقیقه ۸۵)، جعفر سلمانی (ابوالفضل جلالی، دقیقه ۸۵)، رودی ژستد (امین قاسمی‌نژاد، دقیقه ۸۵)، محمد دانشگر، سبحان خاقانی (وریا غفوری، دقیقه ۵۵) و امیرحسین حسین‌زاده (روزبه چشمی، دقیقه ۷۶).

ترکیب مس رفسنجان: داود نوشی صوفیانی، مجید نصیری، فرشاد محمدی‌مهر (حسن جعفری، دقیقه ۷۴)، عقیل کعبی، شاهین توکلی، سید مهدی حسینی، مهرداد رضایی، مهدی ترکمان (مهدی کیانی، دقیقه ۸۷)، محسن آذرباد، مجید علیاری، گادوین منشا (محمدرضا سلیمانی، دقیقه ۷۴).

نیمه نخست

استقلال بازی را خیلی خوب و سرحال آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی روی حرکت ترکیبی بازیکنان این تیم و پاس هوشمندانه ژستد، حسین‌زاده در موقعیت تک به تک دروازه مس را باز کرد اما داور این صحنه را آفساید تشخیص داد تا بازی صفر، صفر ادامه پیدا کند. دقایقی بعد ارسال دقیق نیک‌نفس به یامگا رسید که در این صحنه شاهین توکلی، مدافع مس با بی‌دقتی مهاجم فرانسوی استقلال را در محوطه جریمه سرنگون کرد تا یک ضربه پنالتی به سود شاگردان فرهاد مجیدی اعلام شود. خودِ کوین یامگا پشت ضربه پنالتی ایستاد و در خلاف جهت حرکت نوشی‌صوفیانی، گل نخست استقلال را در دقیقه ۹ به ثمر رساند. استقلال دقایقی بعد از گل نخست صاحب یک موقعیت خوب گل‌زنی دیگر شد اما ضربه جعفر سلمانی با بی‌دقتی به بیرون رفت. بازی پس از دقیقه ۱۵ بیش‌تر در میانه میدان پیگیری شد و نه استقلال و نه مس نتوانستند موقعیت خطرناک مهمی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند تا این که در دقیقه ۳۰ ارسال زیبای محسن آذرباد برای مجید علیاری یکی از تکراری‌ترین اتفاقات لیگ بیست و یکم یعنی پنالتی برای مس رفسنجان را به همراه داشت. گادوین منشا، مهاجم پیشین استقلال پشت این ضربه پنالتی ایستاد و در حالی که حسین حسینی در لحظه آخر دست او را خواند اما دیگر دیر شده بود و دروازه استقلال باز شد. این هفتمین گل منشا در لیگ بیست و یکم بود. استقلال پس از دریافت گل تساوی تلاش کرد که گل دوم را به ثمر برساند تا برنده به رختکن برود اما جز شوت آکروباتیک ژستد، موقعیت خطرناک دیگری به دست نیاورد. در آن طرف میدان هم مس رفسنجان به فکر ضد حملات بود که توفیقی برایشان نداشت. در نهایت نیمه نخست بازی با تساوی یک، یک به پایان رسید.

نیمه دوم

این نیمه مانند نیمه نخست تهاجمی آغاز نشد و بازی بیش‌تر در میانه میدان با مالکیت توپ استقلال دنبال شد. در دقیقه ۵۵ وریا غفوری به جای سبحان خاقانی به میدان آمد تا کاپیتان آبی‌ها پس از مدت‌ها مصدومیت و دوری از میادین پا به توپ شود. چهار دقیقه پس از این تعویض کوین یامگا از جناح راست نفوذ کرد و پاس کات‌بک خوبی برای رودی ژستد فرستاد اما مهاجم بلند قامت استقلال نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند. با این حال مدافع مس با بی‌دقتی روی پای ژستد تکل زد و پیش از خروج توپ از زمین مهاجم استقلال را سرنگون کرد تا ترابیان، داور بازی یک پنالتی دیگر برای آبی‌ها بگیرد. این بار هم کوین یامگا پشت توپ ایستاد و باز هم خلاف جهت حرکت نوشی‌صوفیانی، دروازه مس را باز کرد. مس بعد از این گل بازی را بهتر به جریان درآورد و هوشمندانه‌تر بازی کرد و حتی این تیم می‌توانست در دقیقه ۶۶ به گل تساوی برسد اما حسین حسینی به زیبایی شوت منشا در موقعیت تک به تک را دفع کرد تا شاگردان فرهاد مجیدی هم‌چنان در این بازی پیش باشند. مس در دقیقه ۷۳ می‌توانست دوباره به گل برسد اما این بار تیر دروازه مانع از گل‌زنی این تیم شد و ضربه سر مجید علیاری به تیرک دروازه حسینی برخورد کرد. محمد ربیعی در ادامه محمدرضا سلیمانی بلند قامت را به جای منشا وارد میدان کرد تا بتواند از ضربات سر داخل محوطه جریمه استفاده کند که باعث شد فرهاد مجیدی، روزبه چشمی را به جای حسین‌زاده به میدان بفرستد تا ضمن محکم کردن کمربند میانی تیمش، میانگین قدی استقلال را هم بالا برده باشد. مس در دقایق باقی مانده بازی پرس سنگینی روی بازیکنان استقلال داشتند و شاگردان فرهاد مجیدی در مقابل تلاش کردند با پاس‌های پرتعداد این پرس را بشکنند. در نهایت اما به جای این که بازیکنان استقلال زیر این پرس اشتباه کنند، عقیل کعبی، مدافع مس رفسنجان اشتباه کرد و امین قاسمی‌نژاد روی فرصت‌طلبی‌اش توپ ربایی کرد و با از پیش رو برداشتن نوشی‌صوفیانی گل سوم استقلال را به ثمر رساند تا خیال فرهاد مجیدی و هواداران استقلال تا حد زیادی راحت شود. مس رفسنجان اما پس از این گل دست بردار نبود و در دقیقه ۹۲ روی ضربه ایستگاهی و شلوغی محوطه جریمه استقلال توسط سلیمانی به گل دوم رسید تا دقایق پایانی با حساسیت زیادی پیگیری شود.

ویدیوی گل‌های بازی استقلال - مس رفسنجان

گل اول استقلال توسط کوین یامگا از روی نقطه پنالتی

 

گل اول مس رفسنجان توسط گادوین منشا از روی نقطه پنالتی

گل دوم استقلال توسط کوین یامگا از روی نقطه پنالتی

گل سوم استقلال به مس توسط امین قاسمی نژاد

گل دوم مس رفسنجان توسط سلیمانی

تصاویر بازی استقلال  و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان/ امین قاسمی نژاد

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان/ ابوالفضل جلالی

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان/ وریا غفوری

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان/ زبیر نیک نفس

مصاف استقلال و مس رفسنجان/ جعفر سلمانی

مصاف استقلال و مس رفسنجان

مصاف استقلال و مس رفسنجان/ رودی ژستد

مصاف استقلال و مس رفسنجان

لیگ برتر فوتبال - استقلال - مس رفسنجان

photo_2022-01-08_17-17-33 (2)

کوین یامگا

نتایج بازی‌های امروز لیگ برتر به این شرح است:

نساجی یک – ذوب آهن صفر

در نخستین دیدار هفته چهاردهم فوتبال ایران، تیم رده دهمی نساجی مازندران از ساعت ۱۴ در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد میزبان تیم رده نهمی ذوب‌آهن بود و توانست با یک گل این تیم را شکست دهد و موقتا به رده هفتم صعود کند. تک گل این دیدار را برای نساجی، ایوب کلانتری در دقیقه ۴۷ به ثمر رساند و زمینه‌ساز پیروزی شاگردان الهامی شد. نساجی با این پیروزی، ۱۹ امتیازی شد و موقتا به رده هفتم صعود کرد. ذوب‌آهن نیز با این باخت به رده دهم سقوط کرد. این دیدار به علت ناآماده بودن ورزشگاه خانگی نساجی مازندران، با درخواست مسئولان باشگاه شمالی و با هماهنگی با هیات فوتبال مشهد و مدیران ورزشگاه امام رضا(ع)، در مشهد برگزار شد.

پیکان یک – آلومینیوم یک

تیم‌های فوتبال پیکان و آلومینیوم اراک از سری رقابت‌های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۵ در ورزشگاه دستگردی به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان این دیدار با تساوی  یک بر یک دو تیم پایان رسید. گل اول این دیدار را علیرضا کوشکی در دقیقه ۳۱ برای شاگردان مجتبی حسینی به ثمر رساند و برای تیم فوتبال آلومینیوم اراک نیز امیر نوری در دقیقه ۷۵ گلزنی کرد. تیم فوتبال پیکان پیش از این دیدار ۲۰ امتیاز داشت و  تیم فوتبال آلومینیوم اراک ۲۲ امتیازی بود که با کسب این نتیجه امتیازات هر یک از این تیم‌ها به ترتیب به ۲۱ و ۲۳ امتیاز تغییر پیدا کرد.

پدیده یک - پرسپولیس یک

در جریان هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فوتبال شهرخودرو از ساعت ۱۵ در ورزشگاه ثامن مشهد میزبان پرسپولیس بود این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید. تک گل پرسپولیس در قیقه ۳۱ توسط مسعود زائر (گل به خودی) به ثمر رسید و برای شهرخودرو وحید امیری (گل به خودی) در دقیقه ۱+۴۵ گلزنی کرد.

گل گهر یک – هوادار صفر

دیدار دو تیم گل گهر و هوادار امروز (شنبه) در قالب هفته چهاردهم لیگ برتر ساعت ۱۵ به میزبانی سیرجانی‌ها برگزار شد که این دیدار با برتری یک بر صفر شاگردان قلعه‌نویی به پایان رسید. امین پورعلی در دقیقه ۱۵ تک گل سیرجانی‌ها را به ثمر رساند تا شاگردان امیر قلعه‌نویی با کسب این سه امتیاز ۲۰ امتیازی شوند و موقتا در رده هفتم قرار بگیرند. هوادار با وجود این شکست با ۱۴ امتیاز در رده یازدهم جدول رده بندی لیگ برتر باقی ماند.

فجرسپاسی یک – تراکتور یک

در چارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران، فجر سپاسی از ساعت ۱۵ در ورزشگاه حافظه شیراز میزبان تراکتور بود که رقابت  این دو تیم هم امتیاز در انتهای جدول با تساوی یک بر یک به پایان رسید. حسین مهربان، بازیکن فجرسپاسی در دقیقه ۶۴ و علی دهقانی در دقیقه ۷۷ برای تراکتور گلزنی کردند. این نتیجه برای هیچ یک از دو تیم سودی نداشت و هر دو در انتهای جدول باقی ماندند. به این ترتیب فجرسپاسی و تراکتور با ۱۲ امتیاز در رتبه‌های سیزدهم و چهاردهم جدول قرار گرفتند.

صنعت نفت آبادان 2 - نفت مسجد سلیمان

از هفته چهاردهم لیگ‌ برتر، تیم‌های هم نام و هم استانی صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان از ساعت ۱۵ به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان علیرضا منصوریان داربی نفتی‌ها را با ۲ گل پیروز شدند. طالب ریکانی، کاپیتان صنعت نفت در دقیقه ۱۴ و محمود مطلق‌زاده در دقیقه ۷۴ دروازه نفت مسجدسلیمان را گشودند. هم‌چنین امید حامدی‌فر، بازیکن صنعت نفت در دقیقه ۸۰ از بازی اخراج شد. با این پیروزی، صنعت نفت آبادان ۱۶ امتیازی شد و از تیم‌های انتهای جدولی فاصله گرفت و تا رتبه یازدهم جدول بالا آمد. نفت مسجدسلیمان هم با این شکست با همان ۱۱ امتیاز در رتبه پانزدهم جدول باقی ماند.

سپاهان 2 - فولاد یک

دیدار دو تیم سپاهان و فولاد ساعت ۱۷ امروز(شنبه) در قالب هفته چهاردهم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر یک سپاهانی‌ها به پایان رسید.

گلزنان سپاهان در این دیدار سروش رفیعی و امید نورافکن بودند و تک گل پاتوسی از روی نقطه پنالتی مانع شکست فولادی‌ها نشد.

یکی از کمک داوران این دیدار در دقیقه ۶۲ مصدوم شد و بازی لحظاتی به دلیل مداوای او متوقف شد.

سپاهان با این پیروزی ۲۸ امتیازی شد و در رده سوم باقی ماند. در مقابل فولادی‌ها با این شکست با ۱۸ امتیاز تا رده نهم سقوط کردند.

جدول لیگ برتر ایران تا پایان هفته چهاردهم به این شکل است:

Untitled

دیدگاه تان را بنویسید