گزارش جی پلاس از نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا؛ ایتالیا یک- اسپانیا ۲

انتقام یورو در میلان؛ رکورد شکست ناپذیری پسران مانچو در خانه شکست +عکس و ویدیوی گل ها/ آمار

تیم ملی فوتبال اسپانیا با پیروزی 2 بر یک مقابل ایتالی علاوه بر صعود به فینال لیگ ملت ها، رکورد شکست ناپذیری پسران مانچو را از بین برد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، مرحله نیمه نهایی رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا تیم های ایتالیا و اسپانیا به میزبانی ورزشگاه سن سیروی میلان به مصاف هم رفتند که در پایان اسپانیا با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و به فینال صعود کرد.

این دو تیم در یورو 2020 به مصاف هم رفتند که شاگردان مانچینی در ضربات پنالتی پیروز شدند.

در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی پنج‌شنبه بلژیک و فرانسه به مصاف هم می روند.

گزارش بازی

در دقیقه 5 اولین موقعیت مهم بازی توسط تیم ملی ایتالیا خلق شد؛ جایی که ضربه فدریکو کیه زا از پشت محوطه جریمه توسط اونای سیمون دفع شد. رفته رفته اسپانیا توپ و میدان را در اختیار گرفت و در دقیقه 17 به گل اول دست یافت. حرکت خوب میکل اویارسابال از جناح چپ و ارسال او به دهانه دروازه با ضربه تمام کننده فران تورس همراه شد تا نتیجه 1-0 شود. اسپانیا می توانست بلافاصله گل دوم را هم به ثمر برساند تا به نوعی خیال خود را از پیروزی راحت کند. ضربه نه چندان محکم مارکوس آلونسو با واکنش عجیب دوناروما همراه شد اما توپ با خوش شانسی این دروازه بان به تیر دروازه برخورد کرد. در دقیقه 34 ایتالیا می‌توانست کار را به تساوی بکشاند اما ضربه هوشمندانه فدریکو برناردسکی از زاویه‌ای تقریباً بسته با واکنش فوق العاده اونای سیمون به کرنر فرستاده شد. چند ثانیه بعد ایتالیا یک فرصت استثنایی را از دست داد. جایی که لورنزو اینسینیه در مصافی تک به تک با دروازه اسپانیا به بدترین شکل ممکن به توپ ضربه زد و آن را به بیرون فرستاد. در حالی که باز به لحظات پایانی خود در نیمه اول نزدیک می‌شد یک اتفاق مهم و تلخ برای تیم روبرتو مانچینی رخ داد؛ جایی که لئوناردو بونوچی، کاپیتان تیم ملی ایتالیا، بعد از بلند شدن روی هوا با آرنج روی سر سرخیو بوسکتس فرود آمد تا کارت زرد دوم را از داور دریافت کرده و اخراج شود. بونوچی چند دقیقه قبل از آن به دلیل اعتراض به داور کارت زرد اول را دریافت کرده بود. چند دقیقه بعد اسپانیا گل دوم را هم توسط فران تورس به ثمر رساند تا شرایط برای آتزوری بیش از پیش دشوار شود. این بار هم میکل اویارزابال توپ را به روی دروازه ارسال کرد و فران تورس با ضربه سر گلزنی کرد تا نیمه اول با نتیجه 2-0 تمام شود.

در دقیقه 61 ایتالیا می توانست توسط فدریکو کیه زا یکی از گل‌های خورده را جبران کند اما ضربه این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد. البته کمک داور هم بعد از این ضربه پرچم خود را بالا برد و آفساید اعلام کرد. در دقیقه 63 اسپانیا تا آستانه به ثمر رساندن گل سوم نیز پیش رفت اما ضربه سر میکل اویارزابال با کمترین فاصله ممکن از کنار دروازه جان‌لوئیجی دوناروما به بیرون رفت. در دقیقه 78 اسپانیا می توانست در دو مرحله دروازه ایتالیا را برای بار سوم باز کند اما درخشش دوناروما و ایستادگی مدافعان آتزوری مانع از رقم خوردن این اتفاق شد. در دقیقه 83 ایتالیا بالاخره توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. در حالیکه همه بازیکنان اسپانیا روی یک کرنر جلو آمده بودند، اشتباه یرمی پینو و توپ دزدی فدریکو کیه زا این بازیکن را در موقعیتی دو به تک قرار داد. کیه زا تک توپ را برای لورنزو پلگرینی فرستاد و این بازیکن هم دروازه خالی اسپانیا را باز کرد تا نتیجه 2-1 شود. در ادامه بازی نیز این تیم ملی اسپانیا بود که توپ و میدان را در اختیار داشت و با پاس های ممتد و کوتاه اجازه نداد ایتالیا موقعیتی ایجاد کند تا شاگردان لوئیس انریکه علاوه بر صعود به فینال انتقام بازی سه ماه پیش در نیمه نهایی یورو را هم گرفته باشند.

 

آمار

پابلو گاویرا ملقب به گاوی، پدیده جوان و تنها 17 ساله بارسلونا با قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم ملی اسپانیا به جوان ترین بازیکن تاریخ لاروخا تبدیل شد. در واقع گاوی با حضور در ترکیب امشب تیم ملی اسپانیا از رکورد آنخل زوبیتا عبور کرد و با 17 سال و 62 روز به جوان ترین بازیکن تاریخ تیم ملی اسپانیا تبدیل شد. همچنین گفتنی است دیگر پدیده بارسلونا یعنی آنسو فاتی نیز سال گذشته در سن 17 سال و 308 روزگی اولین بازی خود را برای لاروخا انجام داده و به این رکورد نزدیک شده بود و حالا با این رکورد شکنی گاوی، فاتی سومین بازیکن جوان تاریخ تیم ملی اسپانیا محسوب می شود.

ایتالیا پس از ۳۷ بازی بالاخره شکست خورد.

عکس های دیدار اسپانیا و ایتالیا در نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا

 

ایتالیا اسپانیا لئوناردو بونوچی

ایتالیا اسپانیا سرخسو بوسکتس

ایتالیا اسپانیا لئوناردو بونوچی سرخیو بوسکتس

ایتالیا اسپانیا فران تورس

ایتالیا اسپانیا

ایتالیا اسپانیا سرخیو بوسکتس

ایتالیا اسپانیا فران تورس

ایتالیا اسپانیا

تیم ملی فوتبال ایتالیا

ایتالیا اسپانیا

ایتالیا اسپانیا

ایتالیا اسپانیا

ایتالیا اسپانیا

تیم ملی فوتبال اسپانیا

gettyimages-1235732641-1024x1024

gettyimages-1235732545-1024x1024

لیگ ملت های اروپا ایتالیا اسپانیا

لیگ ملت های اروپا ایتالیا اسپانیا دوناروما

لیگ ملت های اروپا ایتالیا اسپانیا روبرتو مانچینی

لیگ ملت های اروپا ایتالیا اسپانیا لوییس انریکه

لیگ ملت های اروپا ایتالیا اسپانیا

لیگ ملت های اروپا ایتالیا اسپانیا

 

ویدیوی گل

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید