گزارش جی پلاس

بازیکنان تیم ملی برای جدال با کره جنوبی و امارات از کدام استان ها می آیند؟

26 بازیکن دعوت شده به تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار با کره‌جنوبی و امارات، با زادگاه‌هایی در 13 استان ایران و یک شهر در سوئد به تیم ملی ایران فراخوانده‌ شده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ دراگان اسکوچیچ برای دو دیدار حساس تیم ملی برابر امارات و کره جنوبی، 26 بازیکن را به اردوی تیمش فراخوانده است و امیدوار است با ترکیبی از بازیکنان شاغل در لیگ برتر و لیگ های خارجی، 6 امتیاز دیگر به اندوخته‌های خود بیفزاید و به راحتی و بدون دردسر به جام جهانی صعود کند.

در این اردو اکثر بازیکنان باکیفیت و صاحب نام ایرانی در اردوی تیم ملی حضور دارند و همین موضوع به افزایش قدرت اسکوچیچ برای اعمال برنامه‌های خود مقابل امارات و کره جنوبی کمک کرده است.

این تیم 26 نفره، بازیکنان مختلفی را از اقصی نقاط ایران در دل خود جا داده و در واقع به خاطر همین تنوع حضور بازیکنان است که همه مردم ایران تیم ملی خود را فارغ از هر رنگ و تعصبی، دوست دارند.

نگاهی به ترکیب بازیکنان حاضر در تیم ملی، حاکی از پراکندگی بالای بازیکنان از اقصی نقاط ایران در این تیم دارد. در واقع در حال حاضر بازیکنانی از تهران، خوزستان، لرستان، گلستان، گیلان، مازندران، اردبیل، اصفهان، کرمانشاه، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد و همچنین از سوئد بازیکنان این تیم را تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر هیچ نماینده‌ای از استان‌های فوتبال خیز مانند فارس، آذربایجان شرقی، کرمان و ... در این تیم دیده نمی‌شود که با توجه به حاصلخیر بودن فوتبال در این شهرها جای تعجب دارد و حتما مشکلاتی در روند استعدادیابی وجود دارد.

تیم ملی فوتبال ایران عراق مقدماتی جام جهانی کریم انصاری فرد علیرضا جهانبخش علیرضا بیرانوند

البته ذکر این نکته ضروری است که خیلی از این بازیکنان در زادگاه های خود پرورش نیافتند و با استعدادیابی در دوران کودکی و نوجوانی، راهی شهرهای مختلف شدند و در استان های دیگری به بازیکنانی با کیفیت تبدیل شدند.

*تیم ملی با بازیکنانی از 13 استان و دو کشور!

در حال حاضر بیش‌ترین بازیکنان تیم ملی را تهرانی‌ها تشکیل می‌دهند که شامل هفت بازیکن هستند. بعد از تهران بیش‌ترین نماینده از استان گیلان و  گلستان است که هیچ تیمی در لیگ برتر ندارند. فوتبال خوزستان هم بعد از سال ها بازیکن سازی، حالا فقط یک بازیکن را در تیم ملی می‌بیند.

استان‌های گیلان، مازندران، کرج، کهکیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، لرستان و بوشهر بازیکنانی را تیم ملی دارند تا به این شکل ترکیب 26 نفره تیم ملی کامل شود.

خوزستان

محمدحسین کنعانی زادگان – ماهشهر

تهران

پیام نیازمند

امیر عابدزاده

میلاد محمدی

سید مجید حسینی

امید نورافکن

گیلان

صادق محرمی – تالش

سعید عزت‌اللهی – انزلی

علیرضا جهانبخش - رودبار

کرمانشاه

کاوه رضایی – اسلام آباد غرب

لرستان

وحید امیری – خرم آباد

علیرضا بیرانوند - لرستان

بوشهر

مهدی طارمی - بوشهر

مهدی قایدی - بوشهر

اردبیل

کریم انصاری فرد - اردبیل

علی قلی زاده – نمین

گلستان

سردار آزمون – گنبد کاووس

احمد نوراللهی – آزادشهر

یاسین سلمانی - گرگان

مازندران

شجاع خلیل زاده – قائمشهر

اصفهان

احسان حاج‌صفی – کاشان

میلاد سرلک - اصفهان

خراسان رضوی

سیاوش یزدانی – مشهد

کهگیلویه و بویر احمد

صالح حردانی – دیشموک

البرز

مهدی ترابی - کرج

سوئد

سامان قدوس – مالمو

تیم ملی فوتبال ایران عراق مقدماتی جام جهانی

دیدگاه تان را بنویسید