گزارش جی پلاس؛

شایعه عجیب در بسکتبال؛ دست رئیس در جیب باشگاه ها؟!

حدود 4 ماه به پایان ریاست رامین طباطبایی در فدراسیون بسکتبال باقی مانده و مراحل انتخابات جدید این فدراسیون هنوز آغاز نشده اما حواشی زودهنگام آن نمایان شده است.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، 23 دی ماه دوره چهار ساله ریاست رامین طباطبایی در فدراسیون بسکتبال به اتمام می‌رسد و طبق قوانین اگر او بخواهد در  مجمع انتخاباتی این دوره هم کاندیدای این پست شود باید دو تا سه ماه قبل از پایان ریاست از سمت خود استعفا بدهد. پروسه انتخابات این فدراسیون هنوز آغاز هم نشده اما حواشی آن زودتر از چیزی که تصور می‌شد فرارسیده است.

فصل جدید لیگ برتر بسکتبال در بخش بانوان از 31 شهریور و دربخش آقایان از 24 مهر ماه برگزار می‌شود؛ برهمین اساس فدراسیون بسکتبال مبلغ  50 میلون تومان ورودی برای بانوان و 150 میلیون برای آقایان مشخص کرد که نسبت به سال گذشته به ترتیب 30 و 40 میلیون افزایش یافته است.      

قطعا این سوال به وجود می‌آید که لیگ برتر چه رابطه‌ای با انتخابات دارد؟ شنیده‌ها حاکی از آن است فشاری که ریاست فدراسیون جهت پرداخت ورودی سر تاریخ مقرر به باشگاه‌ها وارد  کرد و اعلام شد اگر تیمی در این زمان ورودی را پرداخت نکند از حضوردر مسابقات کنار گذاشته می‌شود بی دلیل نیست.

اینکه قسمتی از  مبالغ ورودی تیم‌ها و درصدی از قرارداد بازیکنان قرار است صرف هزینه تبلیغات انتخابات و هزینه‌هایی برای هیئت استان‌ها که معمولا برای کسب رای قبل از برگزاری مجامع مرسوم است شود یکی از شایعه هایی است که در این باره مطرح شده است. اگر این شائبه حقیقت داشته باشد هزینه تبلیغات رئیس فدراسیون را در اصل باشگاه‌ها پرداخت خواهند کرد! البته فدراسیون تاکنون هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نداشته است.

دیدگاه تان را بنویسید