رشیدی در گفت و گو با جی پلاس؛

به آینده استقلال خوشبین نیستم/ نمی دانم برخی از بازیکنان با چه هدفی خریداری شدند!

یک کارشناس فوتبال می گوید استقلال با بازیکنان فعلی نمی تواند خواسته هواداران را برآورده کند و به آینده این تیم خوشبین نیست.

لینک کوتاه کپی شد

منصور رشیدی در گفت و گو با جی پلاس؛ درباره شکست استقلال مقابل الهلال عربستان در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و ناکامی در صعود به مراحل بالاتر اظهار کرد: بازی در نیمه اول چنگی به دل نمی‌زد. الهلال بازیکنان بزرگی داشت اما هیچ موقعیتی از این تیم در نیمه اول ندیدیم. استقلال هم در این نیمه چندان خوب نبود اما می توان ادعا کرد که بهتر از الهلال بازی کرد. بازی در نیمه دوم بهتر شد و الهلال با استفاده از حرفه‌ای بودن بازیکنان خود به دو گل دست یافت و در سوی مقابل استقلال در گلزنی ناکام بود.

وی استقلال را بسیار کم تجربه و فاقد هماهنگی لام دانست و افزود: 5 بازیکن شاخص استقلال که حداقل یک فصل با هم بازی کرده بودند و هماهنگی لازم را داشتند، جدا شدند و در غیاب آن ها ما آمادگی لازم را در استقلال ندیدیم و به راحتی از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفتیم.

پیشکسوت استقلال درباره بازیکنان جدید این تیم نیز اظهار کرد: بازیکنان جدید عالی ولی جوان هستند و در مسابقاتی مانند لیگ قهرمانان آسیا که نیازمند تجربه و حرفه ای بودن است، کارایی لازم را نداشتند. حضور در آسیا برای برخی از بازیکنان استقلال زود بود. من جای خالی بازیکنانی مانند قایدی، ریگی و سایرین را احساس کردم.

رشیدی درباره ناهماهنگی و اشتباهات عجیب خط دفاعی استقلال که می توانست به شکست سنگین آبی ها منجر شود گفت: از پارسال این همه صحبت کردم و گفتم که خط دفاعی این تیم ایراد دارد و ایرادات هم محسوس و غیر قابل چشم پوشی است. البته بازیکنان خط دفاعی استقلال جوان هستند و می توانند کیفیت و هماهنگی خود را بالاتر ببرند. با این حال در یک سالی که گذشت اشتباهات رفع نشد و به قوت خود باقی ماند. کلا بازیکنان استقلال در تمام خطوط هماهنگ نبودند  و همه در این نتیجه مقصر بودند. البته سید حسینی حسینی اشتباهی نداشت و جلوی سنگین تر شدن شکست را هم گرفت.

لیگ قهرمانان آسیا استقلال الهلال عربستان فرهاد مجیدی

او به تغییر نفرات خط هافبک استقلال در لیگ قهرماانن آسیا اشاره کرد و گفت: خط هافبک هم هماهنگ نبود و وسط زمین را به حریف واگذار کرد. ما بعد از اینکه امید ابراهیمی را از دست دادیم، به سراغ علی کریمی رفتیم. به جای کریمی هم ریگی را جذب کردیم و حالا نیک نفس جایگزین این بازیکن شده است. در این چند سال به مرور بازیکنان باکیفیت را از دست دادیم و بازیکنان جدید کیفیت کمتری دارند. بازیکنانی که به تازگی جذب شدند نیازمند زمان بیشتری هستند.

این کارشناس فوتبال با اشاره به خروح بهترین بازیکنان استقلال از این تیم اظهار کرد: کدام تیم بزرگی در دنیا ستاره ها و بازیکنان تاثیرگذار خود را از دست می دهد و با یک سری بازیکن جوان به مهمترین مسابقات باشگاهی می رود؟ تیم های بزرگ در کنار حفظه شاکله اصلی خود، بازیکنان جوان را هم به تدرجی به کار می گیرند. از طرفی این بازیکنان فرصتی هم برای هماهنگی نداشتند.

رشیدی در واکنش به اینکه فرهاد مجیدی خودش را مقصر این شکست نامیده است گفت: به نظرم مجیدی مقصر نیست. او جوانان مستعد را جایگزین بازیکنان از دست رفته کرده تا آینده استقلال را بسازد ولی نمی توان این بازیکنان را یک مرتبه وارد تورنمنتی مانند لیگ قهرمانان آسیا کرد. هماهنگی این بازیکنان زمان بر است. ما امسال در بخش هجومی هم ضعیف شدیم و دیاباته و قایدی را نداریم. اگر قبلا خط حمله نقطه قوتمان بود و در هر بازی گل می زدیم، الان این موضوع را هم نمی بینیم.

وی درباره آینده فرهاد مجیدی و استقلال با ترکیب کنونی در فصل پیش رو اظهار کرد: من خوشبین نیستم. شاید این بازیکنان رفته رفته جا بیفتند اما نمی توانند خواسته هواداران را برآورده کنند. نمی دانم با چه هدفی برخی از بازیکنان خریداری شدند. از نفرات که اضافه شدند شناختی ندارم و جزو بازیکنان شاخص ما نستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید