جی پلاس؛

لحظه اهدای مدال نقره به امیر جعفری در پارالمپیک 2020/ جعفری: می توانستم طلا بگیرم+ عکس

امیر جعفری وزنه بردار کشورمان در بازی ها پارالمپیک 2020 به مدال نقره دست یافت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، امیر جعفری وزنه بردار کشورمان در دسته منهای 65 کیلوگرم در بازی های پارالمپیک در حرکت اول یکضرب 195 کیلوگرم را به ثبت رساند. ملی پوش کشورمان در حرکت دوم که 196 کیلوگرم بود، دچار خطا شد. وی در حرکت سوم هم نتوانست 198 کیلوگرم را ثبت کند.

 با این مدال جعفری، نخستین مدال کاروان اعزامی کسب شد. بر مبنای ارزیابی کمیته ملی پارالمپیک، جعفری مدعی مدال برنز بود که با عملکردی بهتر، مدال نقره را به دست آورد.

جعفری: امیدوارم مردم مدال نقره را از من بپذیرند

امیر جعفری بعد از کسب مدال نقره در وزنه برداری پارالمپیک توکیو گفت: خیلی خوشحالم که با این مدال کاروان ایران وارد جدول مدال های پارالمپیک شد. خیلی دوست داشتم این مدال طلا باشد و تلاشم را هم کردم. امیدوارم مردم کشورم این مدال را از من بپذیرند.

وی در خصوص اینکه چرا نتوانست در مهار وزنه های دوم و سوم موفق عمل کند،  تاکید کرد: کار من طبق پیش بینی جلو نرفت. این جزوی از شرایط مسابقه است و نتوانستم وزنه ها را ثبت کنم.

وزنه بردار پارالمپیکی وزن منهای 65 کیلوگرم ایران درباره اینکه با کسب مدال نقره بالاتر از پیش بینی های کمیته ملی پارالمپیک ظاهر شده است، گفت: در هفت، هشت ماه گذشته فشار مضاعفی به خودم وارد کردم برای اینکه بتوانم این جایگاه را تغییر بدهم. حتی می توانست این مدال خوشرنگ تر باشد ولی همین که توانستم این جایگاه را ارتقا بدهم و این مدال را به نام ایران بگیرم، خوشحالم. 

جعفری درباره حریفانش در این دسته یادآور شد: حریف چینی را به خوبی می شناختم. او قهرمان سه دوره پارالمپیک است و این چهارمین مدال او است. می دانستم او چه وزنه ای را می تواند ثبت کند و شرایط مسابقه به گونه ای پیش رفت که الان به نقره قانع هستم.

پارالمپیک 2020 وزنه برداری - امیر جعفری

پارالمپیک 2020 وزنه برداری - امیر جعفری

پارالمپیک 2020 وزنه برداری- امیر جعفری

پارالمپیک 2020 وزنه برداری- امیر جعفری

پارالمپیک 2020 وزنه برداری- امیر جعفری

پارالمپیک 2020 وزنه برداری- امیر جعفری

 

دیدگاه تان را بنویسید