جی پلاس

رکوردهایی که در پاریس منتظر مسی نشسته‌اند!

ستاره آرژانتینی با پوشیدن پیراهن پاری‌سن ژرمن فرصت دارد رکوردهای جدیدی را به خود اختصاص دهد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، لیونل مسی مرد رکوردها است. مهاجم آرژانتینی همه رکوردها را در بارسلونا شکست و تعداد زیادی رکورد با پیراهن تیم ملی کشورش به ثبت رسانده است. ستاره جهان فوتبال برای نخستین بار تیم خود را عوض کرد و اکنون اهداف جدیدی دارد. به نوشته ۹۰ مین، او تلاش خواهد کرد تا در پارک د پرنس تاریخ سازی کند و بهترین بازیکن تمام ادوار پاری‌سن ژرمن شود.

در ادامه به رکوردهایی که مسی می تواند در PSG بشکند اشاره می شود. 

بهترین گلزن در یک فصل

رکورد بهترین گلزن در یک فصل به زلاتان ایبراهیموویچ اختصاص دارد. مهاجم سوئدی در تمام رقابت ها توانست ۵۰ گل به ثمر برساند. مسی بارها چنین آماری را به ثبت رسانده است. آخرین بار در فصل ۱۹-۲۰۱۸ توانست ۵۱ گل به ثمر برساند.

بیشترین گل در یک فصل از لیگ یک فرانسه

لیگ فرانسه از مسی خواهد ترسید. اگر ستاره آرژانتینی هدفمند است می تواند رکورد ایبراهیموویچ را در لیگ  نیز بشکند. مهاجم سوئدی در فصل ۱۶-۲۰۱۵ توانست ۳۸ گل به ثمر برساند. 

بیشترین گل در یک بازی

سطح مسی خیلی بالا است و به نظر نمی رسد برای گلزنی در لیگ فرانسه یا جام حذفی مشکلی داشته باشد. او می تواند به راحتی دروازه تیم هایی که دفاع ضعیفی دارند را باز کند. بیانچی، پاتریس لوکو، کریستین، ایبراهیموویچ، کاوانی، نیمار و ام‌باپه در یک بازی چهار گل به ثمر رساندند. 

بیشترین پاس گل در یک فصل

آنخل دی ماریا با ثبت رکورد ۱۸ پاس گل بهترین آمار را در پاری‌سن ژرمن به خود اختصاص داده است. این رکورد دست یافتنی است و لئو می تواند از آن عبور کند. با این حال بعید است رکورد مجموع پاس گل ها را بشکند. دی ماریا تاکنون ۱۰۴ پاس گل داده است. 

بهترین بازیکن یک بازی

نیمار بیش از دیگر بازیکنان پاریس در لیگ قهرمانان اروپا جایزه بهترین بازیکن زمین را دریافت کرده است. او دو بار برنده این جایزه شده است.  

 بهترین گلزن

تقریبا بعید به نظر می رسد مسی بتواند رکورد کاوانی را بشکند اما اگر کسی بتواند این کار را انجام دهد کسی نیست جز ستاره آرژانتینی. کاوانی با ۲۰۰ گل بهترین گلزن تاریخ باشگاه به حساب می آید‌. بستگی دارد مسی چند سال برای پاریس بازی کند. 

دیدگاه تان را بنویسید