جی پلاس؛

تمام؛ لیونل مسی رسما از بارسلونا جدا شد/ پی اس جی لئو را خرید +واکنش‌ها

لیونل مسی ستاره آرژانتینی فصل آینده برای بارسلونا بازی نمی کند و این خبر شوکه کننده واکنش های زیادی را به همراه داشت.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، باشگاه بارسلونا پنجشنبه شب اعلام کرد لیونل مسی در فصل آینده برای این تیم بازی نخواهد کرد.  باشگاه اعلام کرده که قرارداد ستاره آرژانتینی به دلیل مسائل مالی تمدید نخواهد شد.  قرارداد مسی در اوایل تابستان ۲۰۲۱ به پایان رسیده بود. 

خوآن لاپورتا گفت: مسی راهی پاری سن ژرمن خواهد شد. آرزوی ما این بود که مسی بماند اما غیر ممکن بود.
 

روزنامه های امروز ورزشی اسپانیا بعد از شوک خداحافظی مسی با بارسا : "کلید در دستان پاری‌سن ژرمن است"

 

ESPN:  هواداران توافق کردند در دقیقه ۱۰ هر بازی نام لیونل مسی را صدا بزنند.

بعد از نشست خبری خوآن لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا و قطعی شدن جدایی مسی بازیکنان این تیم از این ستاره فراموش نشدنی خداحافظی کردند.

 

رونالد کومان: درک و هضم اینکه تو دیگر برای بارسلونا بازی نخواهی کرد هنوز هم دشوار است. به خاطر تمام کارهایی که برای باشگاه ما انجام داده ای از تو ممنونم لئو. از یک فصل کامل همکاری با تو واقعا لذت بردم. من تحت تاثیر اخلاق حرفه ای تو و عظش پیروزی ات هستم؛ همین ها هستند که تو را به بهترین بازیکن جهان تبدیل می کنند. فعلا با تو خداحافظی می کنم و بهترین ها را برای خودت و خانواده ات آرزو دارم. 

کوتینیو: بابت همه چیز ممنونم .. بازی کنار تو باعث افتخارم بود. بابت رفتارت با من و خانواده ام در این مدت ممنونم . برای تو و خانوادت آرزوی موفقیت می‌کنم .

ژاوی: به عنوان بارسایی ، همبازی و دوست ، فقط می توانم از شما به خاطر همه چیزهایی که در این سالها به ما داده اید تشکر کنم! هرکاری میکنی برایت بهترینها را آرزو میکنم!

بوسکتس: هنوز در حال  تلاش هستم تا این قضیه را هضم کنم و می دانم چقدر سخت خواهد بود. تنها می توانم از تمام کارهایی که برای باشگاه کردی از تو قدردانی کنم

آنسو فاتی: تمام پسرانی که به لاماسیا می روند آرزو دارند با تو بازی کنند. من خوش شانس بودم که این اتفاق برایم افتاد. می خواهم به خاطر این دو سال از تو تشکر کنم. من و خانواده ام همیشه قدردان تو هستیم. برایت بهترین ها را آرزو می کنم.

پویول: “ بابت همه چیز ممنونم لئو، ما هرگز نمیتوانیم برای افتخاراتی که تو برای ما آفریدی قدردان تو باشیم، برای تو بهترین هارا آرزو می‌کنم “

اینیستا: ما 14 سال در کنار یکدیگر زندگی کردیم، لحظات درخشانی را با هم تجربه کردیم. خیلی سختی کشیدیم ولی همیشه کنار هم ماندیم. تصور اینکه تو را با لباس دیگری غیر از بارسلونا ببینم بسیار سخت است. بهترین‌ها را برایت آرزو می‌کنم. موفق باشی. بازی کنار تو برای من یک لطف و افتخار بزرگ بود.

خوآن لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا در نشست خبری که دقایقی پیش آغاز شد رفتن مسی را تایید کرد.

لاپورتا در نشست خبری گفت: پس از بررسی قرارداد و بدهی های بزرگی که پیش بینی می شد و همینطور دستمزد  بالا امکان تمدید قرارداد با مسی وجود نداشت. همچنین قوانین لالیگا اجازه نمی داد با این بازیکن قرارداد جدید امضا کنیم. می خواستند ما با شرکتی قرارداد ببندیم و باشگاه را مقروض کنند که من نخواستم این اتفاق بیفتد. من نمی خواهم باشگاه را برای ۵۰ سال بدهکار کنم تا بتوانم با بهترین بازیکن تاریخ قرارداد امضا کنم چون بارسا بالاتر از همه چیز است. مسی می خواست در بارسلونا بماند و او تمام تلاشش را کرد تا این اتفاق ممکن شود اما در نهایت لحظه ای فرا می رسد که باید به شکل سردی برنامه ریزی و آنالیز کنید و درباره علایق و محدودیت های باشگاه صحبت کنید. لئو یک الگو است. او موفقیت های زیادی به ارمغان آورد و تصویری تاریخی برجای گذاشت. ما به عنوان باشگاه همیشه قدردانش هستیم اما او هم مانند دیگر نام های بزرگ بارسلونا را ترک خواهد کرد.

لاپورتا درباره احتمال ماندن مسی گفت: نمی خواهم کسی را فریب بدهم. ماندن مسی خیلی خیلی بعید است چون پیشنهاد های دیگر وجود خواهد داشت و ما نمی دانیم می توانیم نامش را به عنوان بازیکن بارسلونا در این فصل ثبت کنیم. لالیگا هم در آستانه آغاز است.

او درباه کاهش دستمزد بازیکنان گفت: توانستیم برخی از بازیکنان را به کاهش دستمزد راضی کنیم اما این موضوع خیلی پیچیده است. برای ثبت نام دیگر بازیکنان و بازیکنان جدید در فصل جدید لالیگا مشکلی از لحاظ مالی نداریم

او درباره بارسای بدون مسی گفت: ما آماده هستیم تا با چالش بارسای بدون لئو روبرو شویم. می خواهیم به موفقیت هایمان ادامه دهیم و هواداران از عملکرد تیمشان لذت ببرند. هیئت مدیره که در راسش من قرار دارم خیلی انگیزه داریم تا نشان دهیم هر چیزی امکان پذیر است و با وجود اینکه دوست داشتیم مسی بماند اما زندگی ادامه دارد.

لاپورتا درباره قول تمدید قرارداد با مسی هنگام انتخابات ریاست باشگاه  گفت: من به هیچ وجه مقصر جدایی لئو نیستم. از همان ابتدا گفتم برای ماندن مسی تمام تلاشمان را خواهیم کرد. حتی ما به یک توافق اولیه رسیده بودیم اما به دلیل مشکلاتی که عنوان شد نتوانستیم قراردادش را تمدید کنیم. من از کلمه باج گیری استفاده نکردم. ما به این پولی که باشگاه را می خواهد بدهکار کند اعتماد نداریم‌ و نمی خواهیم هزینه ها بیش از این بالا برود. بلاخره زمان برنامه ریزی و گرفتن بهترین تصمیم برای باشگاه و بازیکن فرا رسید.

او در ادامه افزود: از دو روز پیش متوجه شدم این قرارداد به امضا نخواهد رسید و به پدر مسی خبر دادم. ماه ها مذاکره کردیم و می خواهم با وجود تمدید نشدن قرارداد به طرفین تبریک بگویم چون به توافق رسیدیم. مسی می خواست بماند به همین خاطر ناراحت است. او انتظار چنین پایانی را نداشت چون بارسا خانه اش است و هر کجا که برود برایش آرزوی موفقیت می کنم.

دوباره درباره احتمال ماندن مسی از اوسوال پرسیدند و لاپورتا گفت: می توانیم از هزار فرضیه حرف بزنیم که شرایط لالیگا امکان تمدید قرارداد را فراهم کند اما همه آن ها تنها رویابافی است. می خواهم واقع بین باشم و امروز ماندن مسی را ممکن نمی بینم.

 

لاپورتا در پایان درباره مراسم خداحافظی لئو گفت: مراسم تقدیر از مسی به همان شکلی برگزار خواهد شد که لئو می خواهد. اگر با ما بود هر روز از او تقدیر می کردیم ولی با شرایط کنونی (بحران کرونا) کمی سخت است. به همین خاطر باید دید چگونه پیش خواهد رفت. هنوز خیلی زود است.

 

تمام اخبار مربوط به ترک بارسلونا از سوی مسی بعد از بیانیه باشگاه بارسلونا

بیانیه باشگاه کاتالانی به شرح زیر است:

"با وجود توافق میان باشگاه بارسلونا و مسی و در حالی که طرفین قصد داشتند قرارداد جدیدی امروز امضا کنند اما این اتفاق به دلیل مشکلات اقتصادی و سازمانی (قوانین لالیگا) رخ نداد.

به دلیل چنین شرایطی مسی در بارسلونا بازی نخواهد کرد. دو طرف عمیقا از این اتفاق ناراحت هستند چون نتوانستند خواسته ستاره باشگاه را عملی کنند.

بارسلونا با تمام وجود قدردان تمام زحمات بازیکن خود است و برایش بهترین ها را در زندگی شخصی و حرفه ای آرزو می کند."

به گفته برخی منابع نظیر اسپورت این بیانیه بارسلونا برای تحت فشارقراردادن سران لالیگا است و هنوز بازی ادامه دارد! لالیگا روز گذشته با شرکتی به نام "CVC Capital Partners" قرارداد امضا کرده که براساس آن پول هنگفتی به تیم های حاضر در لالیگا می رسد که بارسلونا می تواند با این مبلغ قرارداد مسی را تمدید کند اما موضوع این است که بارسلونا و رئال مادرید به این شرکت اعتماد ندارند و مخالف بستن چنین قراردادی بودند.  برهمین اساس گفته می شود بارسلونا درنظر دارد با این بیانیه تباس رئیس لالیگا را به لغو این قرارداد راضی کند.

از سویی دیگر برخی خبرنگاران اسپانیایی این ادعا را یک دلخوشی مطرح می کنند که به هیچ وجه واقعیت ندارد و جدایی مسی را قطعی می دانند.

رسانه های ایتالیایی نیز معتقد هستند اگر مسی راهی پاری سن ژرمن شود در این صورت رونالدو ضرر خواهد کرد چرا که ناصرالخلیفی دیگر تمایلی برای خرید مرد پرتغالی نخواهد داشت.

تایمز هم اعلام کرده که منچسترسیتی هیچ برنامه ای برای خرید مسی ندارد.

هرچه که هست تمام خبرنگاران و رسانه های معتبر از این خبر شوکه و گیج شده اند و هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

موندو دپورتیوو به نقل از نزدیکان مسی اعلام کرد که این بازیکن در شوک قرار دارد و به نظر می رسد فعلا برنامه ای برای صدور بیانیه ندارد.

سرخیو راموس در اینستاگرام لیونل مسی را فالو کرد تا به شایعه حضور فوق ستاره آرژانتینی دامن بزند!

 SPORTS: مسی انتظار نداشت که مذاکرات برای تمدید قرارداد برای همیشه پایان یابد.

 رسانه های آرژانتینی:  پدر مسی امروز برای تمدید قرارداد به بارسلونا آمد، هنوز دو طرفین درحال فشار به لالیگا هستند، هنوز چیزی تمام نشده!

نشریه اوله:  لئو هنوز باور ندارد و درک نمی کند که پس از مذاکرات پدرش با خوان لاپورتا رئیس بارسا، همه چیز پایان یافته باشد. کسی نمی تواند لبخند را به چهره او برگرداند و اگر راه حلی جادویی پیدا نشود، جدایی او قطعی است.

هنوز هیچ بازیکن بارسلونا در صفحات اجتماعی خود از لیونل مسی خداحافظی نکرده که در نوع خود جالب توجه است.

واکنش سسک فابرگاس به خبر جدایی لیونل مسی: ممنون لئو به خاطر اینکه بارها باعث خوشحالی من شدی.

تا به این لحظه هیچ‌یک از مدیران بارسلونا در توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی به جدایی لیونل مسی واکنشی نشان نداده اند.

لوپاریزین در ویسایت خود نوشت که پی اس جی در حال حاضر برنامه ای برای جذب مسی ندارد و مسائلی چون تمدید قرارداد با کیلیان امباپه را در اولویت قرار داده است.

 مایورکا اولین باشگاهی که به مسی پیشنهاد داد: جای خالی داریم و بهشت مان را به تو  پیشنهاد می دهیم ولی شماره 10 ما آنتونیو سانچز است.

Tyc  SPORTS رسانه آرژانتینی بسیار نزدیک به لیونل مسی باور ندارد که او از بارسا خواهد رفت:« باور کردنی نیست که دیگر مسی را با پیراهن شماره 10 بارسا نخواهیم دید ولی بارسلونا این خبر را رسما تایید کرد. پایان یک دوره که تاریخ فوتبال را دستخوش تغییر کرد.

لیونل مسی از بارسلونا 71 میلیون یورو دستمزد دریافت می کرد و خوان لاپورتا توانسته بود او را برای قراردادی 5 ساله و دستمزد 35 میلیون یورویی راضی کند. باید دید باشگاه بعدی مسی قادر به پرداخت چه مبلغی به عنوان دستمزد خواهد بود.

گفته می شود خوآن لاپورتا امروز صحبتی در این باره داشته باشد.

خداحافظی توییتر رسمی باشگاه بارسلونا با مسی

photo_2021-08-05_23-38-50

photo_2021-08-05_22-25-37

 

اکانت رسمی بارسلونا اعلام کرد که مسی نمی ماند و در کمال تعجب یکی از کاربران از او منبع این خبر را می خواهد!!

photo_2021-08-06_00-11-08

 

تجمع هواداران بارسلونا جلوی نیوکمپ پس از خبر جدایی لیونل مسی

photo_2021-08-06_09-55-12

photo_2021-08-06_09-55-10

واکنش کارلس پویول به خبر جدایی مسی از بارسلونا

“ بابت همه چیز ممنونم لئو، ما هرگز نمیتوانیم برای افتخاراتی که تو برای ما آفریدی قدردان تو باشیم، برای تو بهترین هارا آرزو می‌کنم “

photo_2021-08-06_10-00-41

 

در اقدامی عجیب نام لیونل مسی از سایت باشگاه بارسلونا حذف شد!

یکی از هواداران متعصب بارسلونا بعد از شنیدن این خبر به وروردی باشگاه بارسلونا رفت و شروع به گریه و زاری کرد.

 

توضیحات مهم فابریتزیو رومانو درباره جدایی مسی

فابریتزیو رومانو، خبرنگار مطرح و معتبر اسکای، مطالب دیگری را مطرح کرده و به توضیح درباره علت جدایی لیونل مسی پرداخته است‌. رومانو در اینستاگرام خود نوشت: لیونل مسی روز گذشته به همراه پدرش خورخه در بارسلونا بود تا قراردادش را این تیم تا سال 2026 تمدید کند. همچنین هیچ بحثی هم در رابطه با تردید مسی در مورد پروژه باشگاه، استراتژی های جدید و عقد قرارداد با کریستین رومرو وجود نداشت. طی یک هفته اخیر توافقات شفاهی با لیونل مسی صورت گرفته بود. همچنین باشگاه #بارسلونا بیانیه رسمی خود را برای جشن گرفتن تمدید قرارداد با لیونل مسی تا 2026 آماده کرده بود. بعد از تماس‌هایی که بارسلونا با لالیگا داشته این باشگاه به لیونل مسی اطلاع داده که به دلیل منع قانونی از سوی لالیگا آنها نمی‌توانند قرارداد را به ثبت برسانند. بارسلونا این مشکل را حتی با برخی بازیکنان دیگر خود نیز دارد. لیونل مسی از صداقت خوان لاپورتا برای مطرح کردن این صحبت ها قدردانی کرده اما در عین حال از این اتفاقات شوکه شده است. از طرفی حالا پاری‌سن‌ژرمن مذاکرات مستقیم خود را برای جذب لیونل مسی آغاز کرده است.

دل پیرو: همه دوست داشتیم مسی در بارسلونا فوتبالش تمام شود. من کمی شوکه شدم

به نوشته the athletic: مسی دیشب بعد از بیانیه بارسلونا با پوچتینو صحبت کرده است.

21231
اولین تمرین بارسا بدون مسی!

 

خوانفی‌ سانز(الچرینگتو): مسی دیروز با بازیکنان پاری سن ژرمن صحبت کرد و به آن‌ها گفت که پیشنهاد باشگاه پاریسی را می پذیرد.

پس از اینکه باشگاه بارسلونا شب گذشته (پنجشنبه) به طور رسمی اعلام کرد که به دلیل سقف دستمزدهای تعیین شده از سوی سازمان لالیگای اسپانیا، راه‌حلی برای تمدید قرارداد لیونل مسی پیدا نکرده و به همین دلیل این مهاجم آرژانتینی دیگر پیراهن بارسا را به تن نخواهد کرد، هواداران خشمگین این تیم شب گذشته مقابل ورزشگاه نوکمپ حاضر شدند و شعارهایی علیه مدیران باشگاه سر دادند.

صبح امروز هم برخی هواداران بارسلونا که از بیانیه شب گذشته باشگاه بارسلونا بابت جدایی لیونل مسی ناراحت و خشمگین بودند، مقابل در ورودی محل تمرین این تیم تجمع کردند و هنگام ورود آنتوان گریزمان با خودرویش، مهاجم فرانسوی خود را هو کردند و فریاد زدند "مسی به خاطر تو رفت!".

14000515125356756233288410

موندو: لاپورتا قبل از شروع تمرین امروز شرایط بوجود آمده را برای بازیکنان توضیح داد.

آس: رومن آبراموویچ مالک چلسی پس از جدایی مسی از بارسلونا خواستار ملاقات اضطراری با مسی برای بحث درمورد انتقال احتمالی او به چلسی شده است.

 

 

 

 • ناشناس ارسالی در

  ای کاش نمی رفت

 • شیلا ارسالی در

  مسی جون توروخداازبارسانرودلتنگت میشم،😭😭😭این ب توبیشنراحتیاج داره،🥺😔

 • امین ارسالی در

  خدا رو شکر که رفت 🤣🤣😂

 • محمد ارسالی در

  آگوئرو بیچاره با مسی یک ماه هم همتیمی

 • پیکاسو ارسالی در

  مسی دوست داشتنی کاش موقع خداحافظی ازفوتبال توبارسا بودی.

دیدگاه تان را بنویسید