در گفت وگو با جی پلاس مطرح شد

مرد حاضر در کاروان ایران در المپیک توریست است یا مربی؟

رئیس فدراسیون دوومیدانی اظهاراتی را در خصوص اعزام ایوب دادروان مربی مهدی پیرجهان به المپیک بیان کرد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، رقابت‌های دوومیدانی المپیک توکیو ازهشتم مردادماه آغاز می‌شود و تیم ملی ایران با سه نماینده ( احسان حدادی، حسن تفتیان و فرزانه فصیحی ) عازم محل مسابقات شد.

مهدی پیرجهان دونده 400 متر با مانع ایران نیز که از طریق رنکینگ موفق به کسب سهمیه شده بود به دیل ابتلا به ویروس کرونا المپیک را از دست داد اما ایوب دادروان مربی او به توکیو اعزام شد که این مسئله موجب حواشی شده است.

هاشم صیامی رئیس فدراسیون دوومیدانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در این خصوص اظهار کرد: ما یک سهمیه سرپرست و یک سهمیه مربی داشتیم که ایوب دادروان را به عنوان مربی انتخاب کردیم. این طور نیست که فقط قرار بود هدایت پیرجهان را بر عهده داشته باشد بلکه برای کوچینگ در کنار تمام نمایندگان دوومیدانی ما در المپیک انتخاب شد و وظیفه هدایت هر چهار ورزشکار ما را به عهده دارد که البته پیرجهان به کرونا مبتلا شد و المپیک را از دست داد اما سه نماینده دیگر داریم.

او در پاسخ به این سوال که آیا دادروان می‌تواند در مواد صدمتر و پرتاب دیسک به نمایندگان ما کمک کند تصریح کرد: دادروان مربی تحصیلکرده‌ است،  25 سال سابقه دارد ، کارت درجه یک هم دارد و کاملا آموزش دیده است. ما یک سهمیه مربی داشتیم که دادروان را اعزام کردیم اینگونه نبود که مربی احسان حدادی، حس تفتیان و فرزانه فصیحی هم آمده باشند که بگوییم چون پیرجهان نیست پس مربی او هم نباید حضور داشت. از همان اول هم وظیفه دادروان هدایت کل ورزشکاران ما در المپیک بود. اکنون هم در تمرین حسن تفتیان و فرزانه فصیحی و همچنین در کنار احسان حدادی برای تمرینات بدنسازی حضور دارد.

صیامی در پایان صحبت‌های خود در مورد شرایط ملی پوشان دوومیدانی اعزامی به المپیک گفت: بچه‌ها تمام تلاششان را می‌کنند که رکورد خوبی به ثبت برسانند. کار سختی در پیش داریم ؛ به هر حال المپیک با بازی‌های آسیایی فرق می‌کند و ورزشکار از همه لحاظ باید آماده باشد.  تفتیان و فصیحی شرایط نسبتا خوبی دارند اما احسان حدادی که شانس اصلی کسب مدال برای ما بود متاسفانه به آسیب دیدگی دچار شد ولی با روحیه خوبی پیش می‌رود و امیدوارم نتایج خوبی کسب کنیم.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید