جی پلاس

المپیک ۲۰۲۰ توکیو| معجزه کوزوو در روز تاریخ سازی فیلیپین

فیلیپین در روز چهارم المپیک توکیو ۲۰۲۰ نخستین مدال طلای تاریخ خود را به دست آورد و کوزوو دومین قهرمانی اش را در این بازی ها جشن گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، روز چهارم المپیک توکیو ۲۰۲۰ برای فیلیپین تاریخی بود و کوزوو هم یک رکورد قابل توجه به ثبت رساند. هیدیلین دیاز با قهرمانی در وزنه برداری منهای ۵۵ کیلو نخستین مدال طلای تاریخ ۱۰۰ ساله فلیپین را به دست آورد. او با مجموع ۲۲۴ کیلو (۹۷ کیلو در یک ضرب و ۱۲۷ کیلو در دو ضرب) توانست رکورد المپیک را بشکند و بالاتر از کیویون لیائو چینی قرار بگیرد (۹۷ یک ضرب و ۱۲۶ دو ضرب). وزنه بردار فیلیپینی در المپیک ریو ۲۰۱۶ در منهای ۵۳ کیلو مدال نقره را کسب کرد اما با قهرمانی در توکیو نامش را در تاریخ کشورش به ثبت رساند. 

در این روز نورا جیاکووا در جودو منهای ۵۷ کیلو با پیروزی برابر سارا سیسکه فرانسوی قهرمان شد و دومین  طلای کشور کوزوو را به ارمغان آورد. پیش از او دیستریا کراسنیکی در منهای ۴۸ کیلو توانسته بود فونا توناکی ژاپنی را شکست دهد و نخستین مدال طلای جودو بازی های توکیو و کوزوو را به دست آورد. این اتفاق در حالی رخ داده که این کشور تنها با یازده ورزشکار در المپیک ۲۰۲۰ حاضر شده است‌ یعنی تاکنون ۱۸ درصد کاروان کوزوو مدال طلا را بر گردن آویختند. 

المپیک ۲۰۲۰ توکیو

کوزوو که در سال ۲۰۰۸ اعلام استقلال کرد تا پایان روز چهارم با دو طلا در رتبه هشتم جدول مدال ها قرار دارد. این کشور برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ در مسابقات بین المللی حاضر شد و در بازی های اروپایی باکو رقابت کرد. سپس در ریو ۲۰۱۶ توانست توسط کلمندی مدال طلای المپیک را به دست آورد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید