در المپیک فقط کف بزنید!

از شرکت‌کنندگان در المپیک خواسته شده از آواز خواندن و فریاد زدن در زمان بازی‌ خودداری کنند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، با توجه به نگرانی از شیوع ویروس کرونا، کمیته برگزاری المپیک توکیو قوانین سختگیرانه‌ای را در طول مسابقات اعمال خواهد کرد.

کمیته برگزاری بازی‌ها از ورزشکاران خواسته در طول حضور خود در دهکده ورزشکاران و سالن مسابقات از تشویق خودداری کنند و تنهایی غذا بخورند. در صورتی که این قوانین نقض شود امکان اخراج از توکیو برای فرد وجود دارد.

آخرین دستورالعمل‌ها برای شرکت‌کنندگان، مربیان، ورزشکاران و رسانه‌ها منتشر شده که همه ملزم به رعایت آن هستند.

رعایت نکردن این قوانین ممکن است عواقب انضباطی در پی داشته باشد. امتناع از شرکت در تست روزانه کووید ۱۹، بی احترامی عمدی به ماسک پوشیدن، عدم رعایت فاصله اجتماعی و ... در این دستورالعمل‌ها ذکر شده است. همچنین از شرکت‌کنندگان خواسته شده تماس فیزیکی را به حداقل رسانده و از در آغوش گرفتن یکدیگر خودداری کنند.

مجازات‌ها نیز شامل اخطار، جریمه، محرومیت از بازی، تا رد صلاحیت در صورت بروز "تخلف" پس از پایان مسابقه خواهد بود.

برای اولین بار در تاریخ این رویداد ورزشی، همه شرکت کنندگان موظف به داشتن یک تلفن هوشمند هستند که نصب دو برنامه روی آن اجباری است؛ یکی از آنها چک کننده سلامت روزانه است و دیگری برای ردیابی. شرکت‌کنندگان باید هر روز نتایج آزمایش کووید ۱۹ و همچنین درجه حرارت و سایر جزئیات مربوط به وضعیت سلامتی خود را وارد کنند.

 

اگر فردی تلفن هوشمند ندارد، باید هنگام ورود به توکیو کرایه کند. بدون نصب برنامه‌ها و بدون یک دستگاه تلفن هوشمند امکان ترک فرودگاه وجود ندارد.

همچنین شرکت‌کنندگان موظف هستند آزمایش منفی کرونا طی ۷۲ ساعت پس از عزیمت به ژاپن را نشان دهند. قبل از سوار شدن به وسیله نقلیه مورد تأیید بازیها برای رفتن به محل اقامت، آزمایش دیگری انجام می‌شود و این نیز باید منفی باشد. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مجاز نیست. آنها همچنین باید اسامی افرادی را که می‌خواهند با آنها در تماس باشند، به مسئول رابط کرونا ارائه دهند.

از رسانه‌ها نیز خواسته شده از فریاد زدن، آواز خواندن، تشویق کردن برای حمایت از ورزشکار خودداری کنند. آنها می‌توانند از روش دیگر مانند کف زدن استفاده کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید