جی پلاس

آقای مددی! بالاخره توهم بود یا تبعیض؟!

مدیرعامل باشگاه استقلال در چرخشی 180 درجه ای نتایج نامطلوب استقلال را ناشی از تبعیض روا داشته شده در حق این تیم نسبت به رقیب سنتی دانست.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ فوتبال ایران در هیچ برهه ای از زمان خالی از جمع تناقضات نبوده است، تناقض هایی که در رفتار، گفتار و کردار مدیران، مربیان و بازیکنان همیشه وجود داشته، فراموش شده و دوباره تکرار شده است، اما فاصله این تناقض ها گاهی به اندازه ای اندک است که نمی توان آن را به راحتی فراموش کرد. نمونه بارز این داستان دو مصاحبه اخیر مدیرعامل استقلال در فاصله کمتر از دو هفته است که مرزهای تناقض را جابجا کرده است. در ادامه نگاهی به عین جملات مددی خواهیم داشت:

مصاحبه مددی (30خرداد 1400): رفتارهای آقای مجیدی ناپایدار و بی ثبات است و باید این رویه اصلاح شود. آقای مجیدی توهم توطئه را کنار بگذارد و فکر تیم باشد. با توهین و سفسطه به هیچ تیمی امتیاز نمی دهند و ایشان برای توجیه نتایج تیم راه دیگری غیر از توهین و تهمت را برگزیند. 

مصاحبه مددی (11 تیر 1400): رفتارهای دوگانه و متناقض صدای بسیاری از تیم‌ها را درآورده و باید واقعا فکری در این رابطه شود. بی تردید با تبعیض و رفتارهای دوگانه نه تنها تنور لیگ داغ نمی‌شود بلکه موجودیت لیگ برتر و رقابت واقعی در آن زیر سوال می‌رود. 

و حالا باید چند سوال از مدیرعامل استقلال پرسید:

1- آقای مددی در مصاحبه نخست رفتار مجیدی را ناپایدار و بی ثبات دانست. به درست یا غلط بودن ادعاهای مجیدی درباره تبعیض و ... کاری نداریم، اما مجیدی از ابتدا سر موضع خود ایستاد و حرفش یکی بود؛ این که به استقلال ظلم می شود و به پرسپولیس لطف. پس هر انگی بتوان به مجیدی زد، انگ بی ثباتی به او نمی چسبد چرا که او از ابتدا سر حرف خود (چه غلط چه درست) ماند. در واقع اگر قرار باشد صفت بی ثباتی به کسی نسبت داده شود آن شخص جز شخص مدیرعامل که در فاصله 10-12 روز چنین چرخش قهرمانانه ای انجام داده مناسب چه کسی است؟

2- مدیرعامل استقلال چگونه اعتراض های مجیدی را سفسطه و توجیه برای پاسخگو نبودن در قبال نتایج عنوان می کند و دقیقا بعد از تساوی مقابل آلومینیوم اراک خودش از تبعیض و رفتاردوگانه حرف می زند. مگر مجیدی چیزی غیر از این گفته بود که توسط مددی به متوهم بودن متهم شد؟

3- مدیرعامل استقلال در حالی از تبعیض های دوگانه سخن گفته که در مصاحبه های قبلی به این مساله اعتقاد نداشته است. باید از او پرسید دقیقا کدام رفتار و تبعیض دوگانه منظور است که امروز هست و دو هفته پیش نبوده است؟ چه اتفاقی در این 10-12 روز افتاده که باعث تغییر نظر مددی شده است؟

4- رفتار مجیدی در فاصله این دو مصاحبه با گذشته هیچ تغییری نداشته است. او پس از توقف تیمش مقابل اراکی ها همان حرف های گذشته را بر زبان آورد و باز هم پاسخ فنی نداد. چه شد که صحبت های قبلی مجیدی فرار از پاسخگویی و توهم بود و حالا از مجیدی حمایت می شود؟ به عبارت دیگر مجیدی آن چیزی که مددی از آن با لقب اصلاح رویه نام برد را انجام نداد و مسیر قبلی را رفت پس چگونه مورد حمایت قرار گرفت؟

5- در حمایت از مجیدی چه رازی نهفته است که ناگهان بازیکنان و کادر فنی دیگر یادشان رفت از پرداختی های کم خود، مطالبات شان نبود غذا و هتل مناسب بگویند. آیا در این مدت کمتر از دو هفته، واریزی جدیدی صورت گرفته است؟ مسلما خیر. پس چک برگشتی مرادمند، قرض و قوله بازیکنان و ... چگونه دیگر هیچ اعتراضی را از سوی بازیکنان به دنبال ندارد؟

 6- و سوال پایانی این که اعضای پیشین هیات مدیره که کاملا حامی مجیدی بودند و دلیل مخالفت شان با مددی عدم حمایت از کادر فنی بود. اگر قرار به آشتی و این چرخش 180 درجه ای بود که چه دلیلی داشت اعضای سابق استعفا دهند و افراد جدیدی وارد شوند که چندان دل خوشی هم از مجیدی ندارند؟

 

دیدگاه تان را بنویسید