دوومیدانی و تصمیماتی که در پشت پرده اتخاذ می‌شوند!

پس از چند روز گیر و دار در پیدا شدن مسئول المپیکی کردن فرزانه فصیحی، بالاخره گزینه اصلی مسئولیت‌ها را بر عهده گرفت تا از مدیر نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک رفع اتهام شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، کمیته ملی المپیک با سهمیه یونیورسالیتی فرزانه فصیحی را المپیکی کرد تا زنان ایران هم در این بازی های مهم نماینده داشته باشند. فارغ از خوشحالی برای کسب این سهمیه اما  سوال هایی در این باره ایجاد شد تا مشخص شود با توجه به گستردگی که در رشته عریض و طویل دو و میدانی حاکم است، فصیحی با برتری در کدام آیتم‌ها بدون چون و چرا راهی المپیک شد.

در این میان هاشم صیامی رییس فدراسیون دو و میدانی که به واقع باید اولین پاسخگوی این انتخاب بود، پس از چندین بار اظهار بی اطلاعی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت که کیهانی به هیچ عنوان در این امر دخیل نبوده و فصیحی با زرنگی پیمان فخری به بلیت توکیو رسیده است. فخری هم که تقریبا از همه جا بی خبر بود اظهار نظرهای ناآگاهانه ای انجام داد و هر بار با طرح دلیلی، دلیل قبلی را نقض می‌کرد. ( ازجمله اینکه 100 متر تنها ماده برای استفاده از سهمیه یونیورسالیتی بوده ویا اینکه فقط در 100 متر جای خالی وجود داشت.)

اما مجید کیهانی رییس سابق فدراسیون دوومیدانی مسئولیت این انتخاب را بر عهده گرفت و با بیان جملاتی اذعان داشت که "من باعث شدم دو و میدانی و فصیحی به سهمیه المپیک برسند."کیهانی اعلام کرده با درخواست او نصرالله سجادی سرپرست کل کاروان ایران در المپیک توکیو این امر را پیگیری و به نتیجه رسانده است. این در حالی است که چندی پیش نصرالله سجادی در گفت‌وگو با روزنامه شرق اعلام کرد "ما هیچ نقشی در انتخاب نفرات نداریم، همه کارها بر عهده فدراسیون است و خودشان فصیحی را معرفی کردند."

کیهانی که فرزانه فصیحی را به عنوان پر امتیاز ترین ورزشکار در سایت جهانی معرفی کرده است، پس از تجربه که خود از آنها نام می برد هنوز آگاهی ندارد که جایگاه رنکینگ جهانی بالاتر از امتیاز است. چرا که یک ورزشکار که حتی به رکورد ملی کشور خود دست نیافته صرفا میتواند با حضور پیاپی در مسابقات امتیاز زیادی را به خود اختصاص دهد در حالی که رکورددار یک ماده که نتایجش مدال‌های آسیا را به دنبال دارد به دلیل عدم حضور در رقابتهای فراوان از داشتن امتیاز محروم شده است. فصیحی با حمایت فدراسیون اردوی‌های صربستان و مسابقات داخلی را پشت سر گذاشته و صرف سطح پایین دو سرعت در کشورمان بارهای بار بر سکوی نخست ایستاده که همین امر وی را پر امتیاز ترین کرده است.

ریحانه مبینی نه تنها رکورددار و بهترین پرنده کشور است بلکه با توجه از بهترین‌های آسیا درپرش طول به شمار می‌رود. مبینی امید ایران برای رسیدن به مدال در بازی های آسیایی است در حالی که دیگر ورزشکاران شاید حتی از مرحله مقدماتی مسابقات خود در آسیا صعود نکنند. ریحانه جوان است و به شرط حضور در آوردگاه مهم المپیک می‌توانست از تجربه خود به بهترین شکل در میادین آسیایی و حتی المپیک بعد بهره مند شود. متاسفانه فدراسیون دو و میدانی به خوبی سکان داری نمی‌شود و متولی اصلی آن مشخص نیست.

دیدگاه تان را بنویسید