صیامی خبر داد؛

سهمیه فرزانه فصیحی با زرنگی فخری به دست آمد!

رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: سهمیه فرزانه فصیحی با زرنگی فخری به دست آمد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، فرزانه فصیحی دونده 100 متر کشورمان با سهمیه یونیورسالیتی توانست به المپیک توکیو برسد، اما در این بین ابهاماتی وجود دارد و صحبت‌هایی که مسئولان فدراسیون دوومیدانی می‌کنند، تناقضاتی را ایجاد کرده است.

فارس نوشت؛ هاشم صیامی روز گذشته اعلام کرده بود کمیته تخصصی فدراسیون جهانی پس از بررسی‌هایی که داشته فصیحی را برای المپیک انتخاب کرده و فدراسیون دوومیدانی و کمیته نقشی در این موضوع نداشته‌اند، اما صحبت‌های پیمان فخری این موضوع را رد می‌کند. فخری گفته است ما با نامه نگاری توانستیم در 100 متر یک سهمیه را بگیریم و پس از تایید فدراسیون دوومیدانی نام فصیحی اعلام شد.

صیامی در گفت وگو امروز صحبت‌های روز گذشته خود را تغییر داد و اظهار داشت: این سهمیه با زرنگی و تیزهوشی پیمان فخری به دست آمد. او پس از بررسی دید که یک سهمیه در 100 متر خالی است و برای اعلام نام فصیحی از ما  تاییدیه گرفتند. اگر در 100 متر کسی غیر از فصیحی شایسته تر بود، آن وقت می‌شد به انتخاب او انتقاد کرد. این دونده سهمیه جهانی گرفته بود و در حال حاضر رکورد دار 100 متر هم است.

وی در مورد اینکه آیا کیهانی رئیس سابق فدراسیون که الان در کمیته است در این انتخاب نقش داشته است، عنوان کرد: اصلا اینطور نبوده است. کیهانی کاری نکرده و فقط با زرنگی فخری بوده است که این سهمیه به دوومیدانی ایران رسید. این اتفاق برای خود ما هم غیر منتظره بود، چون اصلا از ‌آن خبر نداشتیم.

دیدگاه تان را بنویسید