در گفت وگوی با جی پلاس مطرح شد

تکلیف سهمیه کاراته بعد از دوپینگ ملی‌پوش ایران چه می‌شود؟

طبق صحبت‌های کادر فنی تیم ملی کاراته تمامی مستندات مبنی بر عمدی نبودن دوپینگ ملی پوش المپیکی به فدراسیون بین‌المللی ارسال شده و باید منتظر جواب نهایی باشیم.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛  در حالی که کمتر از یک ماه تا المپیک توکیو باقی مانده شوک عجیبی به ورزش ایران وارد شد و تست دوپینگ یکی از ملی پوشان کاراته کشورمان که شانس اصلی کسب مدال طلا است و عناوین درخشان مختلفی در میادین بین‌المللی دارد مثبت اعلام شد.

طبق صحبت‌های شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته این ملی پوش اواخر سال گذشته به خاطر مشکلی که برایش ایجاد شده بود به پزشک خانوادگی‌اش مراجعه  با یک اشتباه دارویی تجویز می‌شود که علی رغم اینکه او اعلام می‌کند این دارو مشکلی به وجود نمی‌آورد اما جزو لیست موارد ممنوعه بوده و تست اولیه این کاراته کا مثبت اعلام شده است.

حسن روحانی مربی تیم ملی کاراته نیز در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس در این خصوص گفت:  هیچ چیز قطعی نیست چون فعلا نمونه اولیه مثبت بوده اما اگر قطعی شود هیچ کاری نمی‌توان کرد، ورزشکار محروم و سهمیه المپیک از دست خواهد رفت. حال با توجه به اینکه مستندات مربوطه به فدراسیون جهانی ارائه شده باید منتظر جواب WKF ماند تا تکلیف نهایی این اتفاق  ناخوشایند مشخص شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید