گزارش جی پلاس از لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱؛ ایران یک - آرژانتین ۳

ایران در ایتالیا دو رقمی شد؛ شروع و پایان با باخت!+ عکس و آمار

تیم ملی والیبال ایران در پانزدهمین و آخرین بازی خود در لیگ ملت های 2021 از ساعت 18:30 به مصاف آرژانتین رفت و با شکست مقابل این تیم به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم ملی والیبال ایران بعد از 5 برد، 8 باخت و کسب 18 امتیاز در آخرین بازی خود در لیگ ملت های 2021 به مصاف آرژانتین رفت و با نتیجه 3 بر یک برابر این تیم شکست خورد.

ایران در این رقابت ها 5 برد کسب کرد و 10 باخت را متحمل شد و 18 امتیاز به دست آورد.

ترکیب ایران: میلاد عبادی‌پور، رضا عابدینی، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، امیر غفور، صابر کاظمی، مرتضی شریفی، میثم صالحی، آرمان صالحی، بردیا سعادت و جواد کریمی. سرمربی: ولادیمیر آلکنو

ترکیب آرژانتین: ماتیاس سانچس، فدریکو پریرا، مارتینس فرانچی، کریستین پوگلاخن، فاکونده کونته، آگوستین لوسر، سانتیاگو دانانی، برونو لیما، لوسیانو دچکو، لوسیانو پالونسکی، نیکولاس مندس، مارتین راموس، فرانکو ماسیمینو. سرمربی: مارسلو مندس.

بعد از این مسابقه فهرست ۱۳ نفره و نهایی تیم ملی والیبال  ایران برای اعزام به المپیک اعلام می شود.

 

ست اول: ایران ۳۱ - ۳۳ آرژانتین

در ابتدای این بازی، دو تیم پایاپای پیش رفته به طوری که تیم ملی والیبال آرژانتین و تیم ملی والیبال ایران در امتیاز ۳ برابر شدند. امیرغفور، حمله مطمئن ایران در ابتدای ست اول این دیدار بود و توانست امتیاز ۵ را به سود ایران کسب کند. در امتیاز ۱۰ به سود ایران، سید محمد موسوی توانست حمله آرژانتین را دفاع کند تا امتیاز برابر ۱۰ شود. در اواسط ست اول این مسابقه، تیم ملی والیبال ایران از آرژانتین با نتیجه ۱۵-۱۳ عقب افتاد. در امتیاز ۱۴ به سود ایران، میلاد عبادی پور توانست از سرویس مستقیم پوئن کسب کند. اشتباهات فردی ایران در اواسط این ست باعث شد ایران با نتیجه ۱۹-۱۵ از حریف عقب بیفتد تا آلکنو مجبور شود وقت استراحت بگیرد. در امتیاز ۱۷ به سود ایران، بار دیگر سید محمد موسوی حمله آرژانتین را دفاع کرد تا نتیجه ۱۹-۱۷ به سود آرژانتین شود. پس از کم شدن اختلاف امتیاز، سرمربی آرژانتین وقت استراحت گرفت. سعید معروف در امتیاز ۱۸ به سود ایران، با تک دست توپ را جای خالی انداخت و توانست این پوئن را به نام ایران ثبت کند. ایران در انتهای ست اول خوب کار کرد و موفق شد نتیجه را مساوی کند تا دو تیم در امتیاز ۲۰ برابر شوند. سرویس های سرعتی میثم صالحی، کار دریافت در زمین آرژانتین را بسیار سخت کرده بود و بلندقامتان ایران توانستند اختلاف امتیاز را کم کنند. میثم صالحی برای زدن سرویس در انتهای ست اول وارد زمین شد تا شاید ایران از حریف پیش بیفتد اما آرژانتین با نتیجه ۲۲-۲۱ از ایران پیش افتاد. دفاع روی تور ایران در این ست عملکرد بسیار عالی را را به نمایش گذاشت و توانست نتیجه را برابر ۲۴ کند. ست اول این مسابقه طولانی شد و در انتهای این ست، تیم ملی والیبال آرژانتین عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت و توانست ایران را با نتیجه ۳۳ بر ۳۱ شکست دهد.

ست دوم: ایران ۲۳ - ۲۵ آرژانتین

والیبالیست‌های ایران ابتدای این ست را خوب آغاز کردند و موفق شدند با نتیجه ۴-۲ از حریف پیش بیفتند. ناهماهنگی در زمین ایران باعث شد امتیازهای راحت به حریف داده شود تا ایران ۵-۴ از آرژانتین عقب بیفتد. در امتیاز ۱۰ به سود آرژانتین، بازیکن این تیم از سرویس مستقیم پوئن کسب کرد. در اواسط این ست، تیم ملی والیبال آرژانتین تیم برتر میدان بود و توانست با نتیجه ۱۵-۱۳ از حریف پیش بیفتد. در امتیاز ۱۶ به سود ایران، مسعود غلامی از سرویس مستقیم برای ایران پوئن کسب کرد. ایران در ست دوم پا پس نکشید و توانست نتیجه را برابر ۲۰ کند تا سرمربی والیبال آرژانتین وقت استراحت بگیرد. صابر کاظمی در امتیاز ۲۲ توانست پوئن مستقیم از سرویس کسب کند. تیم ملی والیبال ایران در این ست عملکرد خوبی را به نمایش نگذاشت و با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ شکست خورد.

ست سوم: ایران ۳۲ - ۳۰ آرژانتین

تیم ملی والیبال ایران در حالی این ست را آغاز کرد که در صورت باخت بازی را به آرژانتین واگذار می کرد. بلندقامتان ایران در اوایل ست سوم بازی را خوب شروع نکردند و با نتیجه ۷-۴ عقب افتادند. در ادامه کار، ملی پوشان والیبال آرژانتین تیم برتر میدان بوده و توانستند با نتیجه ۱۰-۷ از ایران پیش بیفتند. در امتیاز ۹ برای ایران، میلاد عبادی پور موفق شد از سرویس مستقیم پوئن کسب کند. تیم ملی والیبال ایران در این ست هم پا پس نکشید تا نتیجه برابر ۱۳ شود. پس از کسب امتیاز ۱۳، ایران موفق شد با نتیجه ۱۴-۱۳ از آرژانتین پیش بیفتد تا سرمربی آرژانتین وقت استراحت بگیرد. ایران در امتیازات پایانی می‌توانست برنده دیدار شود اما آرژانتین بازی را به تساوی کشید تا دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر شوند. در امتیاز ۲۹، بازیکن آرژانتین از سرویس مستقیم پوئن کسب کرد تا ایران با نتیجه ۲۹-۲۸ عقب بیفتد. در امتیازات پایانی، بلندقامتان ایران عملکرد بهتری نسبت به آرژانتین داشتند و موفق شدند با نتیجه ۳۲ بر ۳۰ آرژانتین را شکست دهند.

ست چهارم: ایران ۲۵  - ۱۸ آرژانتین

تیم ملی والیبال ایران ابتدای ست چهارم را بد آغاز کرد تا با نتیجه ۴ بر صفر از آرژانتین عقب بیفتد. در امتیاز ۸ به سود ایران، جواد کریمی از سرویس مستقیم پوئن کسب کرد. در اواسط ست چهارم، تیم ملی والیبال ایران تمرکز خود را از دست داده بود و در یک بازی نه چندان خوب با نتیجه ۱۴-۱۰ عقب افتاد. اشتباهات فردی والیبالیست های ایران در این ست باعث شد آرژانتین اختلاف امتیاز را زیاد کند و با نتیجه ۱۸-۱۳ از ایران پیش بیفتد. سید محمد موسوی در اواسط این ست از ناحیه دست احساس درد داشت و آلکنو تصمیم گرفت به او استراحت دهد. ایران در این ست اصلا خوب بازی نکرد و با نتیجه سنگین ۲۵ بر ۱۸ بازی را به آرژانتین واگذار کرد تا در نهایت ۳ بر یک بازنده شود.

لوسیانو دچکو پس از پیروزی 3 بر یک تیم ملی والیبال آرژانتین مقابل ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌های 2021 اظهار داشت: خیلی خوب بازی کردیم، شاید بهترین بازی‌مان در این ماه بود.

وی ادامه داد: از نتیجه‌ای که کسب شده خوشحال هستیم و چند روز نیاز داریم تا به تمرکز بیشتری برسیم. ایران مثل ما بازی می‌کند و تفاوت‌های‌مان در سرویس و دفاع بود.

کاپیتان آرژانتین: تفاوت‌مان با ایران در سرویس و دفاع بود

کاپیتان و پاسور تیم ملی والیبال آرژانتین عنوان کرد: سعی کردیم همه چیز را به خوبی آماده کنیم و از لحاظ ذهنی برای ماه بعد  (المپیک) آماده می‌شویم. ما با وجود کرونا تلاش کردیم تمرین و تمرکز کنیم و بازی خیلی خوبی را به نمایش گذاشتیم. من شرایط بازی را داشتم، اما ما با هم بازی می‌کنیم و متکی به تاکتیک تیمی هستیم و برهمین اساس نفرات اصلی انتخاب می‌شوند. المپیک نزدیک است و ما آماده حضور در آن بازی‌ها می‌شویم.

در این مسابقه میلاد عبادی‌پور، دریافت کننده تیم ملی والیبال کشورمان موفق به کسب 15 امتیاز برای ایران شد و عنوان امتیازآورترین بازیکن را به خود اختصاص داد. پس از وی امیر غفور 13 امتیاز برای تیم ملی کشورمان کسب کرد. در طرف مقابل برونو لیما توانست 24 امتیاز برای تیمش کسب کند و عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را به خود اختصاص دهد.

photo_2021-06-23_21-14-06

photo_2021-06-23_21-14-05

photo_2021-06-23_21-14-04

تصاویر بازی ایران و آرژانتین در لیگ ملت های والیبال

 

لیگ ملت های والیبال 2021 - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - والیبال ایران و آرژانتین

لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - والیبال ایران و آرژانتین

ویدیو

 

 

دیدگاه تان را بنویسید