جی پلاس

واکسن دغدغه جدی ملی پوشان شطرنج در آستانه جام جهانی

شیوع کرونای روسی در روسیه و در آستانه مسابقات جام جهانی شطرنج نگرانی هایی را برای حضور ملی پوشان به وجود آورده است.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، جام جهانی  شطرنج از 19 تیر ماه در روسیه برگزار می شود و ایران در این رقابت ها با 6 نماینده حاضر خواهد بود.پرهام مقصودلو، محمد  امین طباطبایی، احسان قائم مقامی،  پویا  ایدنی چهار نماینده ایران در بخش آزاد و مبینا علی نسب و سارا خادم الشریعه دو نماینده ایران در بخش زنان هستند.

اما با توجه به اینکه این روزها کرونای روسی در خاک کشور در حال همه گیری است و ملی پوشان ایران هم واکسن دریافت نکردند همین موضوع نگرانی هایی را به وجود آورده است.

نماینگان  ایران دو روز مانده به مسابقات به روسیه اعزام خواهند شد و حتما باید تا پیش از آن تاریخ واکسن زده باشند.

 مطلب دیگر اینکه احتمال وجود دارد وزارت بهداشت به دلیل جلوگیری از ورورد کرونای روسی به ایران پروازهای ایران به روسیه و برعکس را با محدودیت هایی رو به رو سازد و این مسئله می تواند نگرانی هایی به دنبال داشته باشد. در حالی که اکثر ملی پوشان  ایران قبل از اعزام واکسن دریافت می کنند اما هیچ یک از شش ملی پوش شطرنج ایران  واکسن نزدند.

ضمن اینکه جام جهانی پس از پاندمی کرونا که بیش از یک سال باعث تعطیلی تمام مسابقات شده است از معدود مسابقاتی است که بازیکنان ایران می توانند  به شکل رسمی در آن حضور پیدا کرده و ریتنیگ خود را که مدت زیادی است ثابت مانده افزایش دهند.

دیدگاه تان را بنویسید