ملی پوش سابق والیبال در گفت و گو با جی پلاس؛

ظریف: در همه زمینه ها از آمریکا بهتر بودیم/ عیار تیم ها در المپیک مشخص می شود

ملی پوش سابق والیبال ایران گفت: درست است که اکثر بازیکنان آمریکا در لیگ ملت‌ها نیستند اما به هرحال آمریکا همیشه آمریکا است؛ برد شیرینی بود و در همه زمینه ها از این تیم بهتر بودیم

لینک کوتاه کپی شد

فرهاد ظریف لیبروی اسبق تیم ملی والیبال ایران در گفت و گو خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص پیروزی تیم ملی مقابل آمریکا اظهار کرد: جنگندگی تیم ما و تشنه پیروزی بودن خیلی ارزش دارد و با وجود صابر کاظمی، میثم صالحی و آرمان صالحی فکر کنم روحیه جنگندگی بازیکنان خیلی بیشتر شده است. به هرحال درست است که اکثر بازیکنان آمریکا در لیگ ملت‌ها نیستند اما به هرحال آمریکا همیشه آمریکا است؛ برد شیرینی بود و در همه زمینه ها از این تیم بهتر بودیم.  

او با اشاره به نحوه مدیریت تیم توسط آلکنو تصریح کرد: نمی‌شود با چند بازی در مورد سرمربی صحبت کرد. به نظر من تیم‌های حاضر، تیم‌های درجه یکی نبودند و اکثرشان مانند ما تغییرات داشتند و عیارشان در المپیک مشخص می‌شود. من کاری به پیروزی‌ ندارم اما آلکنو تا الان نشان داد مربی بزرگی است چون باهوش عمل می‌کند، به تمام بازیکنان بازی می‌رسد و در کل  از همه کمک می‌گیرد که ترکیب اصلی را برای المپیک پیدا کند بنابراین آنجا عیار تیم مشخص می‌شود ولی تا این لحظه خیلی خوب تیم را هدایت کرده است.

ظریف با بیان ارزیابی و پیش بینی خود از نتایج تیم ملی در المپیک گفت: فدراسیون هدف سختی انتخاب کرده و وقتی هدف را بزرگ انتخاب می‌کند هم خود فدراسیون و هم کادر فنی و بازیکنان تلاششان بیشتر می‌شود. از این موضوع هم نباید غافل شویم همان طور که ما برای سکو المپیک هدف گذاشتیم تیم‌های بزرگی مانند لهستان، آمریکا، برزیل، ایتالیا، فرانسه و روسیه هم هدفشان قهرمانی است. کار سختی درپیش داریم و امیدوارم بازی‌های خوبی که در لیگ ملت‌ها انجام می‌دهیم را بتوانیم در المپیک هم به نمایش بگذاریم.

او در پایان صحبت‌های خود درمورد دیدار بعدی ایران مقابل صربستان تصریح کرد: صربستان تیم بسیار خوبی است و سرمربی‌اش قبلا هدایت تیم ملی ایران را به عهده داشته و کاملا بازیکنان ما را می‌شناسد به همین خاطر شاید انگیزه‌اش چند برابر شود. در کل صربستان تیم بزرگ و قابل احترام است و دیدار خیلی سختی مقابل این تیم داریم چون این طور که من دیدم با ترکیب اصلی‌اش بازی می‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید