گزارش جی پلاس

دهن کجی تاریخی به ناصر الخلیفی؛ امری و توخل قهرمانان اخراج شده پاری سن ژرمن!

توماس توخل و اونای امری در حالی فاتح این فصل رقابت های اروپایی شدند که پیش از این توسط ناصر الخلیفی از پاری‌سن ژرمن اخراج شده بودند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، توماس توخل شنبه شب برای نخستین بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. او با چلسی یک بر صفر منچسترسیتی پپ گواردیولا را شکست داد تا آبی های لندن برای دومین بار در تاریخ خود بهترین عنوان باشگاهی در اروپا را به دست آورند.

چلسی پس از برکناری فرانک لمپارد با حضور توخل به یک تیم منجسم تبدیل شد که به خوبی دفاع می کرد و به موقع گلزنی می کرد. این ویژگی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان بیشتر خود را نشان داد. تیم توخل در نخستین گام اتلتیکو را در دو بازی رفت و برگشت با سه گل شکست داد و حتی یک گل هم دریافت نکرد. سپس پورتو را پشت سر گذاشت و در مجموع دو دیدار ۲ بر یک پیروز شد. در ادامه رئال مادرید را در ورزشگاه آلفردو دی استفانو متوقف کرد و در لندن با دو گل تیم زین الدین زیدان را شکست داد. چلسی در آخرین گام برابر سیتی قرار گرفت و با یک بازی حساب شده اجازه نداد تیم گواردیولا حتی یک بار هم گلزنی کند. تک گل هاورتز کافی بود تا توخل و شاگردانش قهرمان فصل ۲۱-۲۰۲۰ شوند. 

فینال لیگ قهرمانان اروپا

سرمربی آلمانی در مسیر قهرمانی بزرگانی همچون زیدان، سیمئونه و گواردیولا را شکست داد. این نخستین بار نبود سرمربی سیتی از توخل شکست می خورد. پیش از این در نیمه نهایی اف ای کاپ، چلسی و سیتی برابر هم قرار گرفتند و تیم توخل با یک گل پیروز شد. تقابل دوباره در هفته سی و پنجم لیگ برتر رخ داد و این بار آبی های لندن با یک کامبک (۲ بر یک) برنده بازی شدند. توخل همچنین در انگلیس توانست ژوزه مورینیو، یورگن کلوپ و کارلو آنچلوتی را شکست دهد. زمانی که مورینیو هدایت تاتنهام را بر عهده داشت با یک گل مغلوب چلسی شد. سرمربی آلمانی سپس به آنفیلد رفت و تک گل مونت کافی بود تا لیورپول کلوپ را شکست دهد. در ادامه آبی های لندن برابر اورتون آنچلوتی با دو گل پیروز شدند. توخل در مجموع از ۱۰ بازی مقابل سرمربیان بزرگ رکورد فوق العاده ۹ پیروزی را به ثبت رساند و تنها یک بار برابر رئال مادرید تحت هدایت زیدان مساوی کرد.

توخل در حالی این آمار عالی را به ثبت رساند که ۱۵۷ روز قبل از باشگاه پاری سن ژرمن اخراج شده بود. او تنها کسی نبود که توسط ناصر الخلیفی (مالک تیم فرانسوی) برکنار شد و در نهایت قهرمانی در اروپا را تجربه کرد. اونا امری هم که در سال ۲۰۱۸ تیم فرانسوی را ترک کرده بود هفته گذشته با ویارئال فاتح لیگ اروپا شد. سرمربی اسپانیایی با زیردریایی های زرد تاریخ سازی کرد و پس از تساوی یک -یک در ۱۲۰ دقیقه در یکی از به یادماندنی ترین ضربات پنالتی فینال های اروپایی (۱۱ بر ۱۰) توانست منچستریونایتد را شکست دهد تا برای اولین بار این تیم اسپانیایی قهرمان دهن کرقابت ها شود. 

فینال لیگ اروپا

امری هم با ثبت یک رکورد فوق العاده این قهرمانی را برای ویارئال به ارمغان آورد. تیم اسپانیایی بدون شکست فاتح لیگ اروپا شد و ۱۲ پیروزی کسب کرد. تنها سه تیم مکابی، آرسنال و منچستریونایتد توانستند زیردریایی های زرد را متوقف کنند. امری و توخل در حالی دو فاتح لیگ های اروپایی در این فصل لقب گرفتند که پاری‌سن ژرمن حتی نتوانست مطابق هر سال قهرمان لیگ یک فرانسه شود. 

دیدگاه تان را بنویسید