به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی پزشکی قانونی دکتر علی‌احسان صالح افزود: 208 نفر از جان‌باختگان سوانح رانندگی همدان مرد و 63 نفر نیز زن بوده‌اند.
وی اضافه کرد: امسال 179 نفر در جاده‌های برون‌شهری، 38نفر در درون‌شهری، 20 نفر در معابر خاکی و روستایی و 34 نفر در سایر محدوده‌ها جان باختند.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان با بیان اینکه آمار متوفیان در این مدت زمان 8.5 درصد کاهش داشته است یادآوری کرد: در مدت مشابه سال گذشته 296 نفر شامل 87 زن و 209 مرد در سوانح رانندگی فوت کردند.
صالح افزود: تحلیل داده‌های آماری گویای افزایش 17 درصدی متوفیان در سوانح رانندگی به وقوع پیوسته در مسیرهای خاکی و روستایی و افزایش 8.5 درصدی در مسیرهای درون شهری است.
وی ادامه داد: با این وجود شاهد کاهش 10 درصدی متوفیان در سوانح جاده ای برون شهری و کاهش 24 متوفیان در سایر مسیرها هستیم.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: چهار هزار و 175 نفر در سوانح رانندگی همدان مجروح شدند که از نظر جنسیت 2 هزار و 951 نفر از آنها مرد و یک هزار و 224 نفر زن هستند.
دکتر صالح از کاهش یک درصدی شمار مجروحان سوانح رانندگی خبر داد و گفت: چهار هزار و 203 نفر در مدت مشابه سال گذشته در سوانح رانندگی درون و برون‌شهری استان مجروح شدند.
استان همدان کریدور ارتباطی استان‌های غربی به مرکز کشور بوده و بیشترین میزان تردد از مسیرهای این استان صورت می‌گیرد و در سال گذشته 509 نفر در سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار: زهرا پیرنیا
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.