سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: میزان تردد اتوبوس از ۴۰۰ دستگاه در روز با پنج برابر افزایش به یک هزار و ۹۰۰ دستگاه رسیده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر اتوبوس، تردد خودروهای شخصی و کامیون‌ها نیز از جاده‌های این استان به سمت مرز مهران و خسروی افزایش داشته است.

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در ۲ تصادف اخیر، به علت بی توجهی راننده به جلو شاهد سوانح فوتی بودیم در صورتی که با نزدیک شدن به تقاطع ها و مناطق مسکونی باید با دقت بیشتری رانندگی کرد.

سرهنگ عزیزی افزود: سرعتکاه در نزدیک تقاطع و مناطق مسکونی نصب می‌شود بنابراین رانندگان باید به تابلوهای نصب شده در حاشیه جاده توجه کرده تا با نزدیک شدن به دست‌انداز سرعت وسیله نقلیه را کاسته و عامل بروز سانحه نشوند.

وی اظهار داشت: مهمترین دغدغه پلیس در روزهای منتهی به اربعین حسینی، گردنه حادثه‌خیز اسدآباد است چراکه این گردنه دارای پیچ‌های خطرناک و شیب های عرضی و طولی حادثه آفرین است.

رییس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: مقرر شد که در این گردنه نیوجرسی نصب شود که در این راستا ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیز جذب شد اما با وجود آغاز عملیات اجرایی، به علت تاثیر در بالا رفتن حادثه، با ادامه این طرح مخالفت شد.

سرهنگ عزیزی گفت: با توجه به آغشته شدن سطح جاده به روغن، گازوئیل، گریس و دوده خودرو احتمال خروج خودرو از گردنه و سقوط به دره در این محور در صورت رعایت نکردن سرعت مطمئنه و سبقت‌های غیرمجاز زیاد است.

وی افزود: رانندگان پیش از حرکت به اندازه کافی استراحت کرده و از عجله و شتاب برای رسیدن به مقصد پرهیز کنند.

۷۵۲۶/۲۰۸۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.