سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: فعالان محیط زیست و علاقه‌مندان به شهر پاک، عزاداران حسینی را در قالب پویش مردمی به رعایت نظافت شهر و ریختن زباله در کیسه‌های زباله تشویق می‌کنند.

حسین سیبی با بیان اینکه، پاکسازی معابر از نخستین شب ماه محرم در معابر همدان آغاز شده افزود: ظروف پلاستیکی صدها سال در طبیعت باقی می ماند و از صاحبان نذر درخواست می کنیم از ظروف یکبار مصرف کمتر استفاده کرده و چای و غذا را در ظرف های معمولی توزیع و سپس ظروف را جمع کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان خاطرنشان کرد: با توجه به حضور پرشور عزاداران حسینی در مراسم روز عاشورا و روز سوم عزاداری ( مراسم ویژه همدانی ها در محرم) در مسیرهای اصلی عزاداری‌ها (میدان آرامگاه بوعلی سینا، میدان امام زاده عبدالله و میدان  پروانه ها) سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان محل‌هایی را برای توزیع کیسه زباله و دستکش به علاقه‌مندان و متقاضیان شرکت در پویش و همچنین دریافت کیسه‌های پر شده از ظروف یکبار در نظر گرفته است.

سیبی اظهار داشت: این پویش در سال های گذشته نیز فعالیت داشته است که مورد استقبال عموم شهروندان قرار گرفته و برخی افراد در قالب "نذر حسینی" در این پویش شرکت کرده اند.

وی با دعوت از شهروندان برای پیوستن به این پویش گفت: شهروندان همدانی به نظافت شهری بسیار اهمیت می‌دهند و مردم با مشارکت خود در این پویش فرهنگی، اجتماعی و مذهبی علاوه بر خدمت به عزاداران حسینی، زمینه فراگیری آموزش‌های شهروندی به کودکان و نوجوانان خود در سنین پایین را مورد توجه قرار دهند.

۷۵۲۳/۲۰۸۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.