به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از ملایر ؛ سید سعید شاهرخی، که در سومین جشنواره ملایر،"شهر ملی منبت" و در جمع پرشکوه مردمان هنرپرور این خطه و مهمانان، از دیگر نقاط کشور، سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: امروز به واسطه مردمان پرتلاش و هنر سرپنجه های هنرمندان این شهر شاهد برگزاری سومین جشنواره ملی منبت ملایر هستیم.

استاندار همدان، در این مراسم که نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار ویژه ملایر، و جمع کثیری از علاقمندان به صنعت منبت در باغ تاریخی سیفیه آغاز به کار کرده است، خاطرنشان کرد:صنعت منبت این شهر، ایجاد اشتغال، بهبود معیشت مردم و رونق تولید را برای مردم پرتلاش این خطه به دنبال خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری تا سال ۱۴۰۰ در استان انجام و طی سه سال ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود، اظهار داشت: در طی ۳ سال آینده،سالانه ۲۰ هزار شغل در استان همدان ایجاد می شود.

شاهرخی وجود راه های مواصلاتی، شبکه ریلی، موقعیت جغرافیایی و ظرفیت عظیم گردشگری را از دیگر شاخص های ملایر در راستای تحقق سند تحول منطقه دانست و گفت: جایگاه ملایر در حوزه کشاورزی، جایگاه ویژه ای است و انگور این شهر به عنوان پنجاه و سومین میراث مهم کشاورزی جهان ثبت شده است.

لازم به ذکر است، سومین جشنواره ملی منبت به مدت ۱۰ روز در شهرستان ملایر ادامه خواهد داشت.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.