علی الهیاری عصر سه شنبه در بازدید میدانی از مناطق سیل‌زده استان اظهارداشت: طبق بررسی‌های اولیه تعداد ۲۷۸ خانوار  آسیب‌دیده از سیلاب در مناطق لیردف و گابریک شهرستان جاسک و تعداد ۷۳۷ خانوار در مناطق گافر و پارامون شهرستان بشاگرد هستند.
وی بیان داشت: درپی حادثه سیل اخیر تعداد زیادی از خانه‌های مسکونی مددجویان به شکل صد درصد تخریب و بسیاری دیگر از منازل دچار آب‌گرفتگی شدید شده است.
این مسوول ادامه داد: درحال حاضر بیش از  هزار دانش‌آموز سیل‌زده در جاسک نیز کتاب‌ها و نوشت افزارهای خود را از دست داده اند و نیازمند یاری خیران می باشند.
اللهیاری باتوجه به اینکه لوازم ضروری زندگی خانوارهای سیل زده غیرقابل استفاده و از بین رفته است، گفت: در این راستا کمیته امداد در مرحله نخست اقدام به توزیع بسته‌های حمایتی شامل آب‌معدنی، سبد موادغذایی و پتو بین خانواده‌های سیل‌زده در شهرستان جاسک و بشاگرد نموده است.
وی گفت: برای کمک به مناطق سیل‌زده تحت پوشش کمیته امداد جاسک و بشاگرد در ماه های دی وبهمن امسال، ۲ برابر مستمری به مددجویان پرداخت می شود.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: در تلاش هستیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی، بویژه مدیریت بحران و جامعه‌ی خیران برای خانوارهای بدون مسکن اسکان موقت تامین کند.
الهیاری از آغاز پویش «هموطن خانه‌ات را دوباره می‌سازیم» خبر داد و گفت: مردم می‌توانند کمک‌های خود به خانواده‌های سیل‎زده هرمزگان را از طریق شماره‌گیری کد #۰۷۶*۸۸۷۷* یا از طریق واریز نقدی خود به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۶۰۱۶۹ بنام کمیته امداد نزد بانک ملی به هموطنان سیل‌زده کمک نمایند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.