اخبار مرتبط

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان،  با اشاره به مصوبات سفر استاندار هرمزگان به شهرستان بشاگرد و تأکید دکتر همتی بر ضرورت فراهم‌سازی زیرساخت‌های توسعه کشاورزی در این شهرستان، گفت: به‌منظور توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان باید مطالعات لازم در خصوص نحوی اجرای پروژه و نیازسنجی در دشت‌های بشاگرد به‌ویژه دو دشت "بارق" و "پلپلک" ظرف مدت یک ماه توسط تمامی دستگاه‌های مربوطه انجام گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، رضا مدرس در جلسه شورای فنی استان، اظهار کرد: در مطالعات این طرح باید مؤلفه اقتصادی، اجتماعی و از همه مهم‌تر ضمایم ایجاد اشتغال در منطقه موردبررسی قرار گیرد و نتیجه ظرف مدت یک ماه به شورای فنی استان ارائه شود.

وی به تصویب طرح  تلفیق پل و سد در دشت "بارق" شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: تمامیت طرح تلفیق سد و پل دشت "بارق" مورد تائید شورای فنی استان است که باید ظرف  مدت سه ماه آینده نقشه اجرای این پروژه توسط شرکت آب و منطقه‌ای و با همکاری تمامی دستگاه‌های مربوطه به‌ویژه سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل راه و شهرسازی آماده و به این شورا ارائه شود.

وی پروژه تلفیق سد و پل "بارق" را یکی از طرح‌های مهم در دو حوزه آب و راه شهرستان بشاگرد دانست و گفت: این پروژه با همکاری شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل راه و شهرسازی در این شهرستان پیگیری و پس از مطالعات آن احداث خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان به وضعیت فعلی مجموعه ورزشی خلیج‌فارس بندرعباس هم اشاره کرد و افزود: این ورزشگاه با حدود ۲۰ هزار نفر گنجایش جزو 20 ورزشگاه بزرگ و ازنظر نورپردازی نیز یکی از 10 ورزشگاه برتر کشور محسوب می‌شود.

 

وی اضافه کرد:  این مجموعه ورزشی با صرف هزینه 22 میلیارد تومان در سال 89 با برگزاری بازی دو تیم آلومینیوم هرمزگان و استقلال اهواز و با پیشرفت فیزیکی 95 درصد افتتاح شد که متأسفانه بعد از گذشت حدود ۱۰ سال همچنان نواقص این مجموعه ورزشی رفع نشده است.

مدرس تأکید کرد: ورزشگاه خلیج‌فارس در حال حاضر در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان قرار دارد که علاوه بر نواقص موجود از زمان راه‌اندازی تاکنون، عدم نگهداری مناسب نیز به‌تدریج باعث ناکارآمد شدن آن خواهد شد.

وی تصریح کرد: بهره‌برداری مفید و مناسبی که مدنظر متولیان امر در خصوص راه‌اندازی این مجموعه در زمان آن  بوده، به دلیل عدم نگهداری صحیح و وجود نواقص تاکنون صورت نگرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان هزینه‌های بالای نگهداری مجموعه ورزشی خلیج‌فارس دلیل تغییر کاربری برخی از بخش‌های این ورزشگاه توسط اداره ورزش و جوانان دانست و عنوان کرد: به دلیل هزینه‌های بالای نگهداری ورزشگاه، اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان طبق ماده 88 اقدام به تغییر کاربری بخش‌هایی از این مجموعه کرد که بااین‌وجود نیز این مجموعه با عدم نگهداری صحیح مواجه و  در حال ناکارآمد شدن است.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی مجموعه ورزشی خلیج‌فارس بندرعباس به‌هیچ‌عنوان برایم قابل‌قبول نیست؛ افزود: شرایط فعلی این ورزشگاه با توجه به حجم عظیم اعتبارات مصرف‌شده در آن غیرقابل‌قبول است و تا زمانی که وضعیت آن مشخص نشود این موضوع از طریق استانداری پیگیری خواهد شد.

مدرس با انتقاد از وضعیت موجود این ورزشگاه تشریح کرد: به‌منظور آگاهی از دلیل بروز چنین مشکلات و مسائلی در خصوص ورزشگاه خلیج‌فارس بندرعباس، کارگروهی به ریاست مدیرکل دفتر فنی استانداری و متشکل از نمایندگانی از دستگاه‌های نظارتی تشکیل و با بررسی‌ها موردنیاز تخلفات و موارد موجود پیرامون این مجموعه ورزشی را پیگیری خواهند کرد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه موضوعات پیرامون این مجموعه ورزشی توسط معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری رصد خواهد شد، بیان کرد: نامه‌ای با تائید استاندار به وزیر ورزش و جوانان در خصوص بهره‌برداری نادرست از این مجموعه ارسال و طی 14 روز آینده یک گزارش جامع از مسائل پیرامون ورزشگاه خلیج‌فارس بندرعباس تهیه و در جلسه شورای فنی ارائه شود.

مدرس با بیان اینکه باید برای پایان کار و تحویل کامل مجموعه ورزشی خلیج‌فارس به ورزش و جوانان استان توسط پیمانکار ضمانت دریافت می‌شد، افزود: پروژه با پیشرفت فیزیکی 95 درصد تحویل داده شده، چنانچه تحویل موقت صورت گرفته باید پیمانکار بنا به تعهد خود اقدام به اتمام پروژه و واگذاری به اداره کل ورزش و جوانان می‌کرد اما رها شدن پروژه توسط پیمانکار از مواردی است که باید موردبررسی قرار گیرد.

وی  اذعان کرد: دستگاه‌های مربوطه چنانچه طی دو هفته ارسال نامه به وزارت ورزش و جوانان این پروژه تعیین و تکلیف نشد، باید نامه‌ای دیگر با تائید استاندار به ریاست جمهوری ارسال شود و تا تحقق حقوق مردم هرمزگان پیگیر امور  بود.

مدرس در خصوص پایانه مسافری بندرعباس هم تصریح کرد: باید علت تعلل در روند پیشرفت پروژه مشخص و با دستگاه‌های که در این خصوص کوتاهی کرده‌اند برخورد شود.

وی افزود: نباید عدم اجرای وظایف ذاتی دستگاه اجرایی بر عهده استاندار و استانداری گذاشته شود، در صورت قصور و کم‌کاری دستگاه اجرای پس از اثبات آن، به سیستم قضایی معرفی خواهند شد‌ و در این مورد با کسی تعارف نداریم.


انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.