استاندار مرکزی امروز(سه شنبه 31 تیرماه) اعلام کرد: محدودیت های کرونایی در اراک و سایر شهرهای قرمز این استان اعمال می شود.

استاندار مرکزی گفت: موج شیوع کرونا و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی باعث شد تا وضعیت اراک قرمز شود بنابراین به ناچار محدودیت‌هایی در این کلانشهر و سایر شهرهای قرمز احتمالی استان اعمال خواهد شد.

به گزارش جماران، سیدعلی آقازاده افزود: احتمال تدابیر سختگیرانه با شرایط وضعیت قرمز در استان وجود دارد و ممنوعیت اجتماعات بیش از ۱۰ نفر در شهرهای قرمز ممکن است در استان اعمال شود.

وی اظهار داشت: قرمز شدن وضعیت اراک با رعایت نکردن کامل پروتکل‌های بهداشتی قابل پیش بینی بود و همه هشدارها به شهروندان داده شد تا شرایط قرمز به وجود نیاید اکنون باید کوشید مدت زمان شرایط اضطرار کوتاه‌تر شود.

استاندار مرکزی گفت: لازم است با همکاری مردم و مسئولان شرایط به قبل از وضعیت قرمز بازگردد تا شمار مبتلایان، بستری‌ و فوت شدگان به حداقل ممکن برسد.

آقازاده افزود: استان مرکزی در سرانه تخت‌های بستری جز استان‌های با ضریب پایین کشور است و این مهم در شرایط قرمز کرونایی برای استان محدودیت‌هایی در پذیرش سایر بیماران ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار داشت: لازم است شرایط برای پذیرش بیماران آی سی یو در بیمارستان های استان فراهم شود تا بتوان به بیماران غیر کرونایی نیز خدمات درمانی ارایه کرد.

استاندار مرکزی گفت: ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک از ۲ روز گذشته تکمیل شده است و مجبور به پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان آیت الله خوانساری هستیم و تصمیم گیری برای این موضوع در کمیته استانی از قبل پیش‌بینی شده بود.

آقازاده افزود: بازگشایی نقاهتگاه‌های استان به علت استقبال نشدن از این مراکز در دستور کار مجموعه بهداشت و درمان استان قرار ندارد و بیماران در مرکز درمانی استان پذیرش می‌شوند اما اگر نیازی حس شد قطعا از خدمات لازم استفاده می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.