«محمدرضا سمیعی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میانگین مصرف گاز طبیعی در روزهای عادی امسال در استان مرکزی ۱۶ میلیون متر مکعب بود که با سرد شدن هوا در چند روز اخیر به ۲۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

وی ادامه داد:  بیشترین افزایش مصرف گاز طبیعی در استان مرکزی در روزهای اخیر مربوط در بخش خانگی بوده است.

 مدیر عامل شرکت گاز استان مرکزی بهره‌گیری از درزگیر برای پنجره‌ها، عایق‌بندی لوله‌ها و مخزن موتورخانه‌ها، خاموش کردن بخاری در اتاق های بدون استفاده، حذف استفاده از شومینه به دلیل مصرف بالای انرژی و بازدهی کم، استفاده از پرده‌های ضخیم و تنظیم درجه حرارت خانه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد را از جمله مهم‌ترین راهکارهای صرفه جویی در مصرف گاز در روزهای سرد سال عنوان کرد.

سمیعی خاطرنشان کرد: استفاده از سامانه‌های هوشمند و استاندارد مصرف گاز در واحدهای تولیدی، صنعتی و دستگاه‌های اجرایی نیز نقش مهمی در کاهش مصرف گاز طبیعی در استان دارد.

۵۵۰هزار مشترک گاز طبیعی در استان مرکزی وجود دارد و ۱۰۰درصد جمعت شهری و ۹۸ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، این استان دارای ۱۲ شهرستان، ۲۳ بخش، ۳۲ شهر، ۶۶ دهستان، یک هزار و ۳۹۴ آبادی دارای سکنه است.
بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند که ۲ هزار واحد آن، در زمره صنایع کوچک و متوسط قرار دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.