«امید محترمی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: جهادگران استان مرکزی در قالب اردوهای جهادی دانش‌آموزان، دانشجویان، مهندسان و دیگر اقشار بسیج در قالب اردوهای جهادی یک، سه، هفت و ۱۰ روزه و اردوهای هجرت در راستای اجرای طرح های محرومیت‌زدایی امسال به مناطق محروم استان اعزام شده‌اند.

وی ادامه داد: این اردوهای جهادی با حضور در مناطق محروم استان مرکزی به فعالیت های عمرانی، آموزشی، فرهنگی، پزشکی، دامپزشکی و کشاورزی پرداخته و  ساخت خانه محرومان، راه روستایی، پل، جدول‌بندی پیاده‌روها، مشارکت در برداشت محصول، ویزیت رایگان، آموزش رایگان قرآن و دروس مقاطع مختلف درسی از مهمترین فعالیت‌های این افراد است. 

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: ۳۰۰ گروه جهادی از ۲۴ تا ۲۹ شهریورماه جاری به مناسبت برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان به مدت ۶ روز به ۲۰۰ نقطه محروم شهری و روستایی استان اعزام و به فعالیت‌های عمرانی می‌پردازند.

محترمی در خصوص تسهیلات اشتغال‌زایی بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی نیز گفت: امسال بیش از ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد که به دنبال آن ۲۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

وی بیان کرد: تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در ۱۴ بخش پرورش دام‌سنگین، کاشت زعفران، صنایع‌دستی، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، کشت گیاهان‌دارویی، پرورش شترمرغ، پرورش بلدرچین، داربستی کردن باغات انگور، پرورش زنبور عسل، پرورش ماهی، محصولات گلخانه‌ای و صنایع‌تبدیلی به متقاضیان پرداخت شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی بسیج سازندگی سپاه روح الله ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بسیج سازندگی استان و یا هر یک از شهرستان‌ها طرح های اشتغال‌زایی خود را ارایه کنند و در صورت تامین اعتبارات، تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.

محترمی ادامه داد: فعالیت‌های اقتصادی مقاومتی سپاه روح الله استان مرکزی از سال ۱۳۹۲ آغاز شد که در طول پنج سال گذشته ۵۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در چهار هزار و ۶۵۰ عرصه پرداخت و بیش از ۹ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد.

در سال ۱۳۷۹ بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری آغاز به‌کار کرد و به دنبال آن هم اردوهای جهادی با اعزام دانش‌آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات به مناطق محروم با هدف محرومیت‌زدایی راه اندازی شد.

بیش از ۴۵۰ اردوی جهادی در نقاط مختلف استان مرکزی زیر نظر بسیج سازندگی این استان سازماندهی شده است.

۳۰۱۷/۶۰۱۳/

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.