اخبار مرتبط

«حمیدرضا رستمی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 15 مربی رسمی و پیمانی فنی و حرفه ای با حداقل پنج سال سابقه آموزش در قالب این طرح به مدت 60 ساعت از بنگاه های اقتصادی بزرگ و متوسط استان بازدید کرده و به ارایه گزارش و نیازسنجی تخصصی صنایع می پردازند.
وی، هدف از اجرای این طرح را برنامه ریزی و آسیب شناسی لایه های کسب و کار صنعتی، بهبود بهره وری و افزایش سطح توانایی مربیان، هدفمند کردن آموزش ها، ارایه آموزش برمبنا تولید و بازار کار و پژوهش های مهارتی عنوان کرد.
معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: مربیان با حضور در واحدهای صنعتی استان آموزش ها را در 9 قالب تهیه و با نیاز صنایع تطبیق می دهند.
رستمی افزود: ایجاد و تقویت روحیه پژوهش محوری در بین مربیان سازمان، بستر سازی برای آشنایی مربیان با مشاغل در حوزه صنعت، استفاده از ظرفیت و توان علمی و مهارتی مربیان در راستای توسعه کمی و کیفی آموزش‌های مهارتی، توسعه تعامل مهارت های فنی و حرفه ای با بازار کار در راستای هدف‌مندی و اثربخشی آموزش‌ها و افزایش سطح علمی و مهارتی مربیان متناسب با فناوری روز بازار از دیگر اهداف این طرح است.
وی اظهار داشت: احیای جایگاه مربی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تجربه اندوزی مربیان و کیفیت بخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار کار و صنعت ازجمله دستاورهای اجرای طرح بازبینی مشاغل است.
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیش از 170 آموزشگاه آزاد و 21 مرکز دولتی کار آموزش مهارت های مختلف را در این استان برعهده دارد.
6991/6013/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.