اخبار مرتبط

«رضا مرادی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت 342 و سه دهم میلیمتر بارندگی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
وی بیان کرد: بارش باران در شبانه روز اخیر در تمام ایستگاه های هواشناسی استان مرکزی گزارش شده که بیشترین میزان با 59 و سه دهم میلیمتر مربوط به شهرستان خمین بوده است.
مسئول هواشناسی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: ایستگاه اراک در این مدت 30 و 6 دهم میلیمتر، ساوه 18 و 2 دهم میلیمتر، تفرش هفت و 6 دهم میلیمتر، محلات 37 و سه دهم میلیمتر، شازند 30 و هشت دهم میلیمتر، خنداب 14 و هشت دهم میلیمتر، کمیجان 10 و چهار دهم میلیمتر، دلیجان 29 و 2 دهم میلیمتر، آشتیان هشت و نیم میلیمتر آشتیان، غرق آباد 25 و سه دهم میلیمتر، باران سنج فرمهین 9 و نیم میلیمتر و مامونیه 28 میلیمتر بارش ثبت کرده است.
مرادی تصریح کرد: بررسی ها حاکی از فعالیت موج اصلی سامانه بارشی تا اواخر وقت امروز (سه شنبه) است و بارش ها در این مدت به صورت رگبار یا بارش باران و برف پیش بینی شده است.
وی عنوان کرد: بر این اساس آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها به ویژه در نواحی جنوب و غرب استان مرکزی پیش بینی شده است و در مناطق سردسیر استان بارش برف می تواند موجب اختلال در تردد جاده های کوهستانی و گردنه های استان از جمله گردنه زالیان و برخی از مناطق شهری شود.
مسئول هواشناسی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: احتمال وزش باد شدید موقتی، رعد وبرق و تکرگ نیز تا اواخر وقت امروز (سه شنبه) در این استان دور از انتظار نیست.
مرادی گفت: سامانه بارشی فعلی از اواخر وقت سه شنبه یا بامداد چهارشنبه از مناطق مرکزی عبور می کند.
وی تصریح کرد: ساوه با بیشینه دمای 10 و نیم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه دمای 2 دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان مرکزی در 24 ساعت گذشته بوده است.
342 میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه پارسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
3005/6013/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.