اخبار مرتبط

«علیرضا ایزدی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مصوبه در تفاهم نامه بین مجموعه هتلداران، مالکان مسافرخانه ها با میراث فرهنگی استان محقق شده است.
وی ادامه داد: همچنین برگزاری تورهای رایگان گردشگری در 12 شهرستان استان مرکزی با همکاری شهرداری ها برای رفت و آمد گردشگران در شهرستان های استان پیش بینی شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اظهار داشت: مجموعه هتلداران و مسافرخانه های استان با تعمیرات و رنگ آمیزی و تدارک سفره هفت سین، محیطی زیبا را برای حضور مسافران نوروزی فراهم کرده است.
ایزدی گفت: تمام تلاش ها برای تغییر شرایط گردشگری از حالت اقامت به ماندگاری است تا در سایه این برنامه ریزی، گردشگری، بازار فروش صنایع دستی در استان رونق پیدا کند.
وی افزود: وضعیت بارشی خوبی برای فروردین ماه سال آتی استان مرکزی پیش بینی شده به همین منظور برای آسایش مسافران نوروزی محل دایمی نمایشگاه های استان برای اسکان در مواقع بارانی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: کمیته های 10گانه ستاد اجرایی خدمات سفر این استان برای تعطیلات نوروز آماده ارایه خدمات مطلوب و رضایت بخش به مسافران نوروزی هستند.
ایزدی ادامه داد: استان مرکزی در مسیر اصلی ارتباطی شمال به جنوب و غرب به شرق کشور قرار گرفته و بیشتر مسافرانی که قصد تردد به نواحی مختلف ایران را دارند از این خطه می گذرند و بنابراین باید برنامه ریزی منسجم توسط دستگاه های متولی اتخاذ شود.
وی گفت: کمیته برنامه ریزی و آمار با مسئولیت اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی، خدمات اسکان و رفاه با مسئولیت شهرداری ها، نظارت و تنظیم بازار با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت، ارزیابی عملکرد اداره کل بازرسی استانداری، بهداشتی و پزشکی با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی و اطلعات، تبلیغات و فضای مجازی با مسئولیت اداره کل صدا و سیمای استان مرکزی به مسافران نورزی خدمات رسانی می کنند.
مجموعه بازار تاریخی اراک، حمام و موزه چهارفصل، مسجد جامع و مسجد سرخ ساوه، آتشکده آتشکوه محلات، بافت تاریخی شهر نراق، غاز نخجیر، مسجد شش ناو تفرش، سراب عباس آباد شازند،بیت تاریخی امام( ره )، قلعه سالار محتشم خمین، موزه مردم شناسی آشتیان و سنگ نگاره های تیمره خمین، بخشی از جاذبه های دیدنی استان مرکزی است.
بیش از 2 هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که 873 اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
6991/6013/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.