رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل نسبت به بحرانی شدن وضع کرونا در مازندران هشدار داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به قرمز بودن وضع مازندران در ابتلا به کووید ۱۹، از هم میهنان خواست از سفر به مازندران خودداری کنند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، سیدفرزادجلالی با بیان اینکه اکثر استان های کشور در وضعیت قرمز یا هشدار هستند، تصریح کرد: در پیک دوم هم تعداد بیماران زیاد بوده و مرگ و میر بیماران کمتر از پیک اول نبود.

وی با بیان اینکه شستن دست ها،فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای پیشگیری از پیک سوم و عبور از پیک دوم بسیار مهم است، گفت:مسئله مهم دیگر مسئله سفرها است، سفرها را باید مدیریت کرد،علاوه بر مدیریت دولتی این امر نیازمند یک مدیریت جهادی مردمی است.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل  با اشاره به اینکه مردم باید سفرهای غیرضروری را کنسل کنند تا وضعیت بدتر از این نشود، خاطرنشان کرد: در مدارس بعضا دانش‌آموزان کوچک رو نمی توان کنترل کرد بنابراین زمانی که احساس می کنید فرزندتان رعایت نمی کند، از فرستادن آن ها به مدارس صرف نظر کنید.

جلالی تصریح کرد: مسئله بحرانی ما پس ازمدارس اصناف است، رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف فوق العاده کم است، این امر بسیارمی تواند خطرناک باشد.

وی افزود: دولت در حال وضع جرائم در این مورد است که احتمالا این هفته ابلاغ می شود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.