اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، صبح امروز یکشنبه وزیر نیرو در سفر نوروزی خود به مازندران، به مناطق سیل زده شرق استان رفت و در نخستین ایستگاه از شهر و روستاهای شهرستان نکا بازدید کرد.
دکتر اردکانیان به همراه نمایندگان مجلس و همچنین مدیران استانی حوزه آب و برق سپس از تاسیسات برق ، مزارع ، محورها و واحدهای مسکونی شهرستان سیمرغ که بر اثر سیل و سیلاب تخریب شد دیدن کرد.
همچنین قرار است که وزیر نیرو امروز در جلسه مدیریت بحران که با حضور معاون اول رئیس جمهور در استانداری مازندران برگزار شود حضور یابد.
بارش باران و برف که در واپسین روزهای سال 97 وارد استان شد، به دلیل شدت و میزان بالای بارندگی ، منجر به ایجاد سیلاب در مناطق مرکزی و شرقی استان شد و 12 شهرستان از جمله ، ساری ، نکا ، بهشهر ، بابل، قائمشهر ، جویبار و سیمرغ را در گیر کرد.
بر اساس گزارش های به دست آمده میزان بارش در 48 ساعت بیش از یک میلیارد متر مکعب بود که به گفته هواشناسی مازندران در سه دهه گذشته بی سابقه بود.
تاکنون برآورد کاملی از میزان خسارت سیل اخیر نشد ، اما گفته می شود بسیاری از باغها، مزارع کشاورزی و شالیکاری اسیب دیده و چند صد واحد مسکونی تخریب شد.
بر اساس برآوردها بیشترین میزان خسارت به شهرستان ساری و سیمرغ بخصوص به بخش های کشاورزی و باغی منطقه وارد شد.
همچنین تاکنون بیش از 500 خانه به صورت کامل تخریب و حدود هفت هزار نفر نیز اسکان داده شدند.
گفتنی است پیش از این رئیس مجلس شورای اسلامی و معاون اول رئیس جمهور از مناطق سیل زده مازندران بازدید کردند.
9919/1899
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.