به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم پایانی جشنواره پویانمایی شار که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران در رده سنی کودک و نوجوان و مربیان کانون برگزار کرد ، تعدادی از هنرمندان، هنرجویان و فعالان هنر پویانمایی حضور داشتند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در مراسم پایانی این جشنواره گفت: جشنواره پویانمایی کودک و نوجوانان مازندران با هدف آشنایی نسل آینده ساز جامعه با موضوعات زیست محیطی، انرژی و اجتماعی شکل گرفت و آثار تولیدی این جشنواره در دو بخش اعضای کودک و نوجوان و مربیان با موضوع‌ های اصلاح الگوی مصرف انرژی، تفکیک زباله، حقوق شهروندی، پسماند و محیط زیست مورد بررسی و داوری قرار گرفت.
محمدعلی یزدان شناس با اشاره به پیشیه 22 ساله برگزاری جشنواره پویانمایی در کشور، گفت: ظرفیت مناسبی در کشور برای فعالیت در حوزه پویانمایی وجود دارد و همین ظرفیت نیز سبب شد که در استان به شکل جدی این هنر را در سطح مربیان و اعضای مراکز فرهنگی و هنری مازندران بسط و گسترش دهیم.
وی افزود: از پارسال برپایی کارگاه‌ های تخصصی برای مربیان را آغاز کردیم. مربیان هم با آموزش این هنر در مراکز، اعضا را به صورت جدی در حوزه پویانمایی فعال کردند که حاصل آن برگزاری نخستین جشنواره استانی پویانمایی شار در حوزه کودک و نوجوان شد. استمرار و تقویت این جشنواره به کشف استعدادها و بهره برداری بهینه از هنر پویانمایی منجر می شود.
در پایان این مراسم از برگزیدگان جشنواره با حضور مسئولان و داوران تقدیر شد.
هیأت داوران نخستین دوره جشنواره پویانمایی شار متشکل از علیرضا اوجی، نعمیه خنکدار و حمیده ناجی جایزه نخست جشنواره را به اثر ' زمین ' از مرکز دلگشا اهدا کرد. مرکز گلوگاه رتبه دوم جشنواره را کسب کرد و اثر مرکز شماره 2 چالوس هم حائز رتبه سوم جشنواره شد.
همچنین با نظر هیأت داوران مرکز تنکابن را شایسته تقدیردانست. جایزه ویژه داوران نیز به احمد خداداد رسید. داوران جشنواره قربان مسرور را به عنوان مربی برگزیده مراکز استان انتخاب کردند. از سید مصطفی صالحیان و سمیه جلالی دو مربی دیگر کانون نیز در بخش تلاش هنرمندانه مربیان تقدیرشد.
نخستین دوره این جشنواره به یاد زنده یاد ' وجیه الله فردمقدم ' پیشکسوت عرصه پویانمایی برگزار شد.
این جشنواره از ابتدای امسال با برگزاری کارگاه‌ های آموزشی آغاز به کار کرد و پس از دریافت آثار تولید شده جشنواره کلید خورد.
9927/1654
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.