اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در آیین هفته درختکاری در ساری افزود : اگر کارها را به مردم واگذار کنیم و مشارکت عمومی در این کارایجاد شود، می توانیم به توسعه پایدار امیدوار باشیم.
وی گفت : امروز ما برای توسعه پایدار در مازندران نیاز به تعامل دو جانبه داریم به گونه ای که حقوق هر دو طرف رعایت شود.
نماینده عالی دولت در مازندران افزود : اگر منافع دو جانبه بین توسعه پایدار و منابع طبیعی و محیط زیست ایجاد نشود ، برخی مخالفت ها بدون کارشناشی مشکل ساز می شود.
حسین زادگان گفت : منابع طبیعی متعلق به نسل های آینده است و باید آیندگان نیز در حفظ و توسعه آن مشارکت داده شوند و راهکار آن نیز آموزش این برنامه ها در مدارس است.
نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت : منابع طبیعی باید برای شناسایی اراضی بلااستفاده قابل واگذاری به بخش خصوصی برای طرح زراعت چوب نیز همکاری کند.
وی افزود : با اجرای این طرح ها و مشارکت دادن تمام گروه های مردمی و بخش خصوصی گام اساسی برای توسعه پایدار برداشته می شود.
** کاشت 2 میلیون اصله نهال در طرح میراث ماندگار
مدیرکل منابع طبیعی مازندران هم در این مراسم گفت : در اجرای طرح میراث ماندگار مدیریت ارشد استان حدود دو میلیون اصله نهال در استان کاشته شد.
سید محسن موسوی تاکامی افزود : این در حالیست که طرح میراث ماندگار برای کاشت یک میلیون اصله نهال بود واستقبال مردمی باعث شد تا دو برابر این طرح در استان نهال غرس شود.
وی با اعلام این که دانشمندان تغییرات اقلیمی و جوی را ناشی از تولید گازگلخانه ای می دانند ، گفت : راهکار غلبه بر این مشکل هم به اعتقاد دانشمندان حفظ منابع طبیعی و حفظ جنگل و اجرای طرح های آبخیزداری است.
مازندران 2 میلیون و 400 هزار هکتار مساحت دارد که یک میلیون و 700 هزار هکتار آن را منابع طبیعی تشکیل می دهد.
اداره امور یک میلیون و 200 هزار هکتار از عرصه منابع طبیعی مازندران بر عهده اداره کل منطقه ساری و بقیه در مدیریت منابع طبیعی غرب مازندران منطقه نوشهر است .
6982/1654
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.